Cheikh Tiote hayatını kaybetti!

Cheikh Tiote hayatını kaybetti!

Sezon başında Galatasaray'ın transfer etmek istediği ve İstanbul'a gelen fakat bazı nedenler yüzünden sağlık kontrollerinden geçemeyen Cheik Tiote idman sırasında öldü.

36
0
Paylaş

Sezon başında Galatasaray’ın transfer etmek istediği ve İstanbul’a gelen fakat bazı nedenler yüzünden sağlık kontrollerinden geçemeyen Cheik Tiote  idman sırasında öldü.  Çin basının yapmış olduğu bir habere göre Cheik Tiote’nin bugün ki idman sırasında fenalık geçirdiği ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Sezon başında Galatasaray’ın getirdiği fakat dizinde sakatlığın olması sebebiyle vazgeçmişti. Başarılı oyuncu Tiote, en sonunda Çin kulübü Beijing Enterprise kulübüne gitmişti. Cheikh Tiote‘nin menejerliğini yapan Emanuele Palladino, oyuncunun idman sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını tüm çabalara rağmen hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayrıca Beijing Enterprise kulübü de bu haberi doğruladı.

Bu sezon Galatasaray’ın sezon başında transfer etmek amacıyla İstanbul’a getirdiği fakat dizindeki problem nedeniyle sözleşme imzalamadığı futbolcu hakkındaki ilk mesaj ise Beşiktaş’ın sevilen oyuncusu Demba ba’dan geldi. Demba ba resmi twitter hesabından ,”Allah mekanını cennet etsin kardeşim Tiote” ifadesini paylaştı. Peki,Cheik Tiote kimdir?

Cheikh Tiote Kimdir?

Cheikh Tiote Yamoussoukro’da  dünya’ya geldi. Tiote futbola ilk olarak 10 yaşında başladı. İlk başlarda sokak futbolu oynadı. 15 yaşına kadar çıplak ayakla futbol oynayan Tiote sonrasında FC Bibo’da futbola başladı. Gün geçtikçe dikkatleri üzerine toplayan Tiote Anderlecht,Twente  ve Newcastle United gibi önemli kulüplerde oynadı. Cheikh Tiote ön libero mevkisinde oynamaktaydı. Ayrıca oyuncu Fil dişi milli takımının kadrosunda da yer almaktaydı. 

CEVAP VER