• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Çalımbay’dan ‘yabancı oyuncu’ açıklaması!

Çalımbay’dan ‘yabancı oyuncu’ açıklaması!

Trabzonspor’un, Ulusal Takım’ın Romanya ve Arnavutluk ile oynayacağı maçlar için lige verilen arayı değerlendirmek için Antalya Belek’te yapacağı 5 günlük kampı başladı. Günün ilk antrenmanı öncesi Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çalımbay, yabancı kuralıyla ilgili gelen soruya, “Yabancı konusu çıktığında, TFF teknik direktörleri toplayıp bir görüşümüzü alsaydı bence fazla güzel olurdu. Herkesin bir fikri olurdu, söylenirdi. En güzeli de ortaya çıkardı. Şu anda yapacak bir şey yok. Biz yabancı oyuncuya ve ya teknik direktöre kesinlikle karşı değiliz. Teknik direktörümüze göre 14 yabancı olduğu vakit ulusal takımımız bir ziyan görüyor. Ama şu anda yapacak bir şey yok” diyerek yanıt verdi.

“ANTALYA’DA HER ZAMAN MÜKEMMEL BİR ORTAM VAR”

Yeni geldikleri için ulusal arayı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Arkadaşlarla birlikte olma açısından iyi oldu. Birçok arkadaşımız ulusal takımlarda, sakat arkadaşlarımız da var. Onları da buraya getirdik. Hatta ailelerini de getirdik. Çok güzel bir ortam, Antalya’da her vakit mükemmel bir ortam var. İyi bir hazırlık dönemi gibi yapacağız. Bu saatten sonra oyunculara fazla yüklenme gibi bir şansımız yok. Bazıları işte kampa götürüldü, yüklenilecek gibi şeyler söyledi ama öyle bir şey yok” dedi.

“OYNAYACAĞIMIZ MAÇLAR ÇOK KRİTİK MAÇLAR”

Ligin dönem arasına 6 maç kaldığını belirten Rıza Çalımbay, “Bizim oynayacağımız maçlar fazla kritik maçlar. Bunlara da fazla iyi şekilde bitirmemiz lazım. Kupa maçlarımız da var. Hedeflerimiz var. Bunları gerçekleştirmek içinde bazı arkadaşlarımızı bilhassa az maç oynayan arkadaşlarımızla burada beraberiz. Bir adet de hazırlık maçı oynayacağız. Ondan sonra da döneceğiz” diye konuştu.

“ÇOK SIKINTILI BİR DÖNEMDEYİZ”

Buradaki amaçlarının hem kaynaşmak hem iyi bir şekilde hazırlanmak olduğunu anlatım eden Çalımbay, “Bunun da ben iyi geçeceğine inanıyorum. Sakat arkadaşlarımız da burada fazla iyi şekilde hazırlanacak, aka bir ihtimalle de maça yetişecek arkadaşlarımız da olacak. Burada bir şanssızlık yaşıyorum, her hafta bir arkadaşımız sakatlık problemi oluyor. Önümüzdeki hafta aka bir ihtimalle Olcay, Okay bunlar oynamayacak. Burak, Onazi ve Kucka’nın durumu belli değil. Mustafa Akbaş en az 2-3 hafta oynayamayacak. Çok sıkıntılı bir dönemdeyiz. Bunu da en aza indirmek için birlikte güzel bir kamp yapıyoruz” dedi.

“YABANCI OYUNCUYA KARŞI DEĞİLİZ”

Yabancı oyuncu ile ilgili yaşanan tartışmalar hakkında gelen bir soruya deneyimli teknik adam, “Yabancı konusu çıktığında, teknik direktörleri toplayıp TFF bir görüşümüzü alsaydı bence fazla güzel olurdu. Herkesin bir fikri olurdu, söylenirdi. En güzeli de ortaya çıkardı. Şu anda yapacak bir şey yok. Biz yabancı oyuncuya veya teknik direktöre kesinlikle karşı değiliz. Benim kendi düşüncem kriter olması gerekiyor. Teknik direktörümüze göre 14 yabancı olduğu vakit ulusal takımımız ziyan görüyor. Ama şuanda yapacak bir şey yok. Birden bire de indirilmesi laf konusu değil. Herhalde bunun mutlaka bir çözümü bulunacaktır. Hangisi Türk futboluna faydalıysa onun yapılması gerekiyor. Bunu da böyle tartışarak halletmek gerekiyor” şeklinde yanıt verdi.

“VAR’IN DENENMESİNDE FAYDA VAR”

Video Hakem Uygulaması (VAR) ile ilgili soruya Çalımbay, 6 hakemi denediklerini, VAR’ı da denemelerinde yarar olacağını dile getirerek, “Bence denenmesi gerekiyor. Her şey denendi, 6 hakem, hepsi denendi. Bence bu da denensin. Bir deneyelim, denemedik demeyelim. Vakit vakit fazla aka bir faydası olacağına inanıyorum ama onda da fazla dikkatli davranmamız gerekiyor. Hemen her şeyi halledecek diye bir şey yok. Onun için iyi yapmak gerekiyor. Orada heyecanı bitirmesin, şimdi geldik video hakem seyredecek diye herkes duracak, seyredecek, bekleyecek. Bir an önce karar vermek gerekiyor onda da, iyi düşünmek gerekiyor. Bu kadar gündeme geldi, denenmesinde yarar var” diye konuştu.

“SOSA’NIN EŞİNİN DEDESİ VEFAT ETTİ, BUGÜN AKŞAM BİZİMLE OLACAK”

Sosa’nın eşinin dedesi vefat ettiği için aralarında olmadığını ve kendisine bir gün fazladan ruhsat verdiklerini kaydeden Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Takım dün toplandı, Sosa da bugün gelecek. Yine başı sağolsun. Hakikaten amade olmayan, istediğimizi vermesini beklediğimiz arkadaşlarımız var. Onların tabi eksiklikleri var. Hatta sezon başından beri fazla Fazla az oynayan arkadaşlarımız var. Bizim gayemiz bu arkadaşları amade hale getirmek. Çünkü hem lig hem kupa maçları var. Onlara da ihtiyacımız var. İyi duruma getirmek için, yine morallerini kazandırmak için bu kampın onlara fazla yararı olacak. Bazı genç arkadaşları da ilk kere göreceğiz. Onlar için de aka bir şans. Altyapıdan genç oyuncuları olası oldukça A takımla çalışmalara alacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?