Selahattin Demirtaş’tan Önemli Muharrem İnce Mesajı

Selahattin Demirtaş’tan Önemli Muharrem İnce Mesajı

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin ona böyle bir ziyarete bulunması hakkında, ''zarafet içeren oldukça insani bir davranış örneği' dedi.

159
0
PAYLAŞ
Selahattin Demirtaş'tan Önemli Muharrem İnce Mesajı

HDP’nin  hapishanede olan cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, Edirne Cezaevi’nde kendisini ziyaret eden CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce’ye çok teşekkür etti. Avukatları sayesinde yazılama açıklamada bulunan Demirtaş, ” Karşımıza çıkarılan her türlü engele rağmen ve  ezilenleri temsil etmek için partim HDP, seçim kampanyasını düzgün bir biçimde gerçekleştirecektir” dedi.

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

” CHP’nin cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce ziyaretime geldiği için kendisine çok teşekkür ederim. Ülkemizinde uzun zamandan beridir adaletsiz herde yerde hakim olmuş. İnce’nin yapmış olduğu bu ziyaret hem bu adaletsizliklere benim şahsımda dikkat çekilmesi için oldukça önemli.

Ben ve yol arkadaşlarım, cezaevinde hiç bir suçumuz olmadığı takdirde rehin olarak kalmaktayız. Malesef ki dışarı da cezaevinden pek farksız değil. OHAL koşulları, tek sesli medya, işten atılma ve tutuklanma tehdidi gibi nedenler bu seçimlerin adaletli bir biçimde yapılmasının önüne geçmiştir. Umarız ki bu eşitsizliklere rağmen gerçekleştirilecek olan bu seçimler ülkemize adalet ve barış getirir.  Yine, seçim kampanyasında adayların ve partilerin  üyeleri dil  ve üslub kutuplaşmayı kaldıracak önemli unsurlardan birisi olarak düşünüyorum.”

SİYASİ GÖRÜŞLERİMİZ FARKLI OLSA DA…’

Sayın İnce’nin ziyaretime gelmesi oldukça güzel bir davranış örneği. Bu sayede siyasi görüşlerimiz ne kadar farklı olursa olsun, saygı çerçevesi içerisinde seçim kampanyasının sonunda kazanan  kim olursa olsun toplumun barışı için katkı yapmış olacağız. Sayın İnce’nin de böyle bir harekete bulunmasından oldukça memnuniyet duyuyorum.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK