Kosova Cumhurbaşkanı’ndan MİT Mesajı!

Kosova Cumhurbaşkanı’ndan MİT Mesajı!

MİT'in Kosova'da FETÖ'cüleri paketlemesi hakkında, Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi'den açıklama geldi. Thaçi, istihbarattan olay hakkında bilgi aldığını ve operasyonun ulusal güvenlikle alakalı olduğunu dile getirerek Türkiye'ye destek verdi. Detaylar haberimizde...

144
0
PAYLAŞ
Kosova Cumhurbaşkanı'ndan MİT Mesajı!

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinin, MİT operasyonu  sonucunda Türkiye’ye getirilmesi ve MİT’e bu konuda istihbarat veren  İçişleri Bakanlığı’nın destek olması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“İSTİHBARATIMIZ BANA RAPOR SUNDU”

Başkent Priştine’de basın toplantısı yapan Thaçi, Kosova İstihbarat Ajansı’nın  bu konu hakkında kendine detaylı bir biçimde bilgi verdiğini bahsedilen yazıda söz konusu kişilerin Türkiye’ye verilmesiyle  ilgili nedenlerin  en ince detayına kadar açıklandığını açıkladı.

TÜRKİYE’YE DESTEK: KOSOVA’NIN ULUSAL GÜVENLİĞİ SÖZ KONUSU

Thaçi, Kosova İstihbarat Ajansı’nın hazırlamış olduğu bu yazıya göre Türk vatandaşı bu kişilerin sınır dışı edilmelerinin tek sebebi ise, Kosova’nın ulusal güvenliğini tehlikeye atan yasa dışı eylemleri olmasıdır. Yani İstihbarat Ajansı’na göre sınır dışı edilmelerinin tek sebebi ise , ulusal güvenliğin tehlikeye girmesi” dedi.

“OMBUDSMAN BAĞIMSIZ SORUŞTURMALARI BAŞLATTI”

Geçmiş zamanda da bu tür sebepten dolayı  yabancıların sınır dışı edildiğini  vurgulayan Thaçi,  devlet  soruşturma  organlarının olayı incelediğini ve ombudsmanın bağımsız soruşturmalarının başladığını dile getirdi.

“YAŞANAN, MÜNFERİT BİR OLAY”

Yaşanan bu olayın münferit olduğunu dile getiren  Thaçi,  bu durumun kimse tarafından Kosova’yı uluslararası sözleşmelere saygı göstermemekle suçlamak  için kullanmaması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

KOSOVA BAŞBAKANI, İÇİŞLERİ BAKANI’NI VE İSTİHBARAT ŞEFİNİ GÖREVDEN ALMIŞTI

Yapılan operasyon sonucunda Kosova Başbakanı Haradinaj, İçişleri Bakanı ve istihbarat  servisini kendisine haber vermedikleri ve gizlemeleri sebebiyle görevden almıştı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK