İstismara Hadım Cezası Geliyor!

İstismara Hadım Cezası Geliyor!

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu toplantısının ardından oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamasında çocuk istismarı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Detaylar haberimizde...

232
0
PAYLAŞ
İstismara Hadım Cezası Geliyor!

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım‘ın başkanlığı dahilinde bir araya geldi. Çankaya Köşkü’nde meydana gelen toplantının hemen sonrasında  Bekir Bozdağ oldukça önemli açıklamalarda bulundu:

Bugün yapılan operasyonlar sonucunda Raco-Afrin ve Cinderes-Afrin karayolları da tamamen bizim kontrolümüz altına geçmiştir. Zeytin Dalı Harekatı  tam planını yaptığımız şekilde ilerliyor.  Harekat bölgesinin yaklaşık olarak yarısı kadarı bizim kontrolümüz altında.

HADIM YASAL DAYANAĞA KAVUŞUYOR

Başbakan Yardımcımız sayın Recep Akdağ, son zamanlarda çocukların  istismarının  önlenmesi için ve ileri ki zamana dönük planlar hakkında Bakanlar Kurulumuza güzel bir bilgilendirme yapmıştır. Bakanlar Kurulumuzda bu konu oldukça detaylı bir biçimde ele alınmıştır.  Bakanlar Kurulumuz  bazı tavsiyeler yapmıştır. En kısa süre içerisinde tüm detaylar sizlere ve halkımıza paylaşılacak. Cezalar  iyice artırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak nitelendirilen konu yasal dayanağa kavuşturuluyor. Suçluların cezalarının infazından  sonraki zamanda takibi  zorunlu hale getirilmektedir.

Adres bilgileri  sürekli güvenlik birimlerinin elinde olacak ve bunlar sürekli kontrol edilecek. Her yıl risk araştırmaları yapılacak. Kamuda ve özel sektörde  yer alan ve bu suçlardan yargılanan kişiler, özel sektörde çalıştığı kuruma da bilgilendirme yapılacak.

BİR TAKAS SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

ABD’nin yapmış olduğu açıklamalarda sürekli  DEAŞ’a odaklanalım  vurgusu sürekli yapılmakta fakat PKK/YPG/PYD’ye de odaklanmamız gerekiyor. DEAŞ  bizim için nasıl bir terör örgütüyse PKK/KCK/PYD/YPG de onlar gibidir. Diğer terör örgütleri ile  yapılan mücadeleyi aynı şekilde ifade etmemesi Türkiye’yi  çok rahatsız etmektedir. Biz Türkiye devleti olarak bütün terör örgütleri ile aynı mücadelede etmenin çok doğru olduğunu düşünüyoruz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK