HDP’den Erken Seçim İddiası!

HDP’den Erken Seçim İddiası!

AK Parti ve MHP’nin gizli kapılar arkasında seçim tarihi belirlediklerini iddia eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “ Bu yılın sonbaharına doğru bu ülkeyi oldukça önemli bir seçim bekliyor'' dedi.

109
0
PAYLAŞ
HDP'den Erken Seçim İddiası!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda  yapmış olduğu açıklamada, nükleer santrale karşı çıkan dernek üyeleriyle Çanakkale’den Ankara’ya yaya bir şekilde gelen kadının grup dahil olduğunu belirtti. Türkiye’nin geleceği ve siyaseti konusunda 5 Nisan 2015 tarihinin oldukça önem arz ettiğini vurgulayan Buldan, o zamandan beri terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’dan herhangi bir haber olmadığını dile getirdi.

Terör örgütünün elebaşı Öcalan ile gerçekleştirmiş olduğu görüşmeyi açıklayan Buldan,  “Bırakın  gözlemci heyetin İmralı adasına adım atmasını, çok üzgünüz ki Dolmabahçe Mutabakatı bile hükümet, AKP iktidarı  tarafından ciddiye alınmadı” ifadelerine yer verdi.

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamada bulunan Buldan, şöyle konuştu:

“HDP olarak bu harekatın başladığı günden beri hep söyledik, bugün de aynı şeyleri dile getiriyoruz. Afrin’e başlatılan operasyon bir işgal girişimidir.  Afrin’de yaşayan insanlar, orada doğup büyüyenler kendi yaşadıkları toprakları, evleri terk etmek zorunda kaldılar. Resmen oradan sürgün edildiler. İlçede, akşam yapılan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Afrinliler’in evleri  yıkılıp ve yağmalanıyor. Bu durum da ÖSÖ örgütü tarafından yapılıyor.

Orada her gün insanlar ölüyor  ve evlerini terk etmek zorunda kalıyor. AKP hükümeti ve MHP  ise bu durumdan para kazanmanın yollarını arama peşinde.”

“SANATÇILARIN DURMASI GEREKEN YER BARIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir çok sanatçı ve sporcunun Zeytin Dalı Harekatı’na destek amaçlı Hatay’a gittiğini hatırlatan Buldan, ” Sanatçıların ve sporcuların tek durması gereken yer  barıştır, barış  olmalıdır. Hiçbir sanatçı insan ölümlerini desteklememelidir.  ‘Afrin’e gitmeyin Menbiç’e gidin’  diyen sanatçılar şunun iyi farkına varsın  Afrin, Menbiç, Diyarbakır, Şırnak Kürtlerindir” dedi.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK