Erdoğan: Türklere Rezil Oluruz Diye Vazgeçtiler

Erdoğan: Türklere Rezil Oluruz Diye Vazgeçtiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'de AK Parti il kongresinde oldukça önemli açıklamalar yaptı. . Erdoğan, IMF'nin Türklere rezil olmamak için borç almadığını dile getirdi. Tüm detaylar haberimizde...

158
0
PAYLAŞ
Erdoğan: Türklere Rezil Oluruz Diye Vazgeçtiler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Biz ana muhalefet, biz istediği başarıyı kendinde bir hatayı ise seçmende arayan bir parti değiliz. Biz istediğimizi sonucu sandıktan alamayınca vatandaşı suçlayan ve vatandaşı aşağılayan parti konumunda değiliz.  Biz göbeğini karşılayarak uyuyanların bulunduğu bir parti hiç değiliz.” dedi.

Erdoğan, partisinin Hasan Güngör Spor Salonu’nda düzenlenen Denizli 6. Olağan İl Kongresinde, 9 ay sonra bu memlekete olmaktan ve kendini çok sıcak karşılayan Denizliler’le bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

‘GURUR RABBİMİZE AİTTİR’

Biz ehli tevazu olacağız her zaman. Tüm insanlara mütevazi bir şekilde yaklaşmaya özen göstereceğiz. İlk öncelikle ne olursa olsun, hepimiz insanız. Bu sebeple bu gurur Rabb’imize aittir. Bize ne kibir, ne gurur, haşa. Mütevazi, insanlara bu şekilde yaklaşım gösterecek ve tevazudaki toprak gibi olacağız. AK Partili dediğimiz  zaman her zaman anlaşılır. Biz ana muhalefet partisinde olduğu gibi başarıyı kendinde hatayı  başkasında arayan bir parti hiç bir zaman olmadık. Biz sandıkta istediği sonucu alamayınca milleti suçlayan bir partide değiliz.  Halkına, vatandaşa öyle diyor ya, bu ana muhalefet. Göbeğini kaşıyanlar. Niye? Onlara oy vermemeleri sebebiyle. Benim halkım onlara gereken cevabı 2019’ın Mart’ında, Kasım’ında  verecektir.

IMF PARA ALMAKTAN VAZGEÇTİ

Marmaray, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi projelerin başarısına dikkat çeken  Erdoğan, şunları söyledi:

Göreve geldiklerinde IMF’ye borcun  yaklaşık olarak 23,5 milyar dolar olduğunu, 2013’te bunun tamamen bittiğini dile getirerek,  “Onlar bizden istedi ve  onlara 5 milyar avro borç verecektik,  sonra bu kararlarından vazgeçtiler. Baktılar Türkler iyi bir borç verecek, Türklere rezil olacaklarının farkına varıp, vazgeçtiler.”

BİR CEVAP BIRAK