Erdoğan 2019 Seçimi İçin Oy Oranı Verdi

Erdoğan 2019 Seçimi İçin Oy Oranı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Afyonkarahisar'dan beklemiş olduğu oy oranını açıkladı. İşte, tüm detaylar haberimizde...

240
0
PAYLAŞ
Erdoğan 2019 Seçimi İçin Oy Oranı Verdi

Afyonkarahisar’da AK Parti kongresinde  oldukça önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Afyonkarahisar’dan yaklaşık olarak %65’in üzerinde bir oy oranı beklediğini ifade etti.

“KIZIL ELMA BİTEN BİR YER DEĞİL, SONSUZLUKTUR”

Halk oylaması yapılmadan önce buraya geldiğim zaman vermiş olduğunuz sözü yerine getirdiniz.  Afyon yola çıktığımız ilk günden beri bize vermiş olduğu desteği sürekli devam ettirdi. Gezi dediler başaramadılar 15 Temmuz dediler başaramadılar milletimiz onlara gereken cevabı verdi.  Gönül coğrafyamızda yer alan tüm mazlumlara yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Mazlumlara açmış olduğumuz kapıları kapatmadık ve kapatmayacağız. Korkaklar hiç bir zaman zafer anıtı dikemez. Bu sebeple zırhlı araçlar içerisinde yer alan  Mehmet’imiz ‘Düğüne gidiyoruz, düğüne’ diyor. Mehmet’im ne diyor: Hedef Kızıl Elma… Kızıl Elma biten  asla biten bir yer değil sonsuzluktur. Son nokta Allah’ın izniyle şehit makamıdır.

GELEMİYORSUN, ÇÜNKÜ KORKARSIN!

Afyonkarahisar’da partisinin kongresinden önce halka konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’den yargılanan ailelerin kendilerine gelerek acınası hareketler yaptığını dile getirdi. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz ifadesini vurgulayan Erdoğan Fetullah Gülen’e seslenerek, ”Madem bir şey yapmadın o zaman neden gelemiyorsun niye çünkü korkarsın, suçlusun suçlu.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Her geçen gün zafere adım adım yaklaşıyoruz. Unutmayın sabrın sonu selamettir. Zafere daha yakınız. Şuanda biz bu konuşmayı yaparken bile gece gündüz demeden  dağ taş, tepeye rağmen yürüyor. Şuan itibariyle 300 kilometrekarelin alanı aşmış durumdalar. Cerablus’ta, El bab’da nasıl başarı sağladıysak  Afrin’de de, İdlib’de de, Münbiç’te de  aynı başarıya ulaşacağız. Biz kardeşlerimizin topraklarının geri verilmesini ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Ülkemizde bulunan 3.5 milyon Suriyeli kardeşimizin evlerine dönmesini istiyoruz. Bunun için büyük bir çaba harcıyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK