BBP Genel Başkanı Destici: Bu Bir Uzlaşma Paketidir

BBP Genel Başkanı Destici: Bu Bir Uzlaşma Paketidir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, " Darbecilerin Türkiye'yi zorlamış olduğu , antidemokratik siyasi parti yasasından hep birlikte olup ülkemizi kurtaralım. Siyasi partilerin kapatılması gibi durumlara çözümler bulalım. Siyasi partiler yasasını en baştan yenileyelim. Önümüzde böyle bir fırsat mevcut'' dedi.

193
0
PAYLAŞ
BBP Genel Başkanı Destici: Bu Bir Uzlaşma Paketidir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,  partisinin genel merkezinde özel olarak yapmış olduğu toplantıda, Başaran Holding’e ait özel jetin İran’da düşmesi sonucunda ölen ve yaralan kişiler başta olmak üzere Afrinde şehit düşen tüm askerlerimizin ailesine sabır diledi. Zeytin Dalı Harekatı’nın başarılı bir biçimde ilerlemesine devam ettiğini belirten  Destici,  ” Bu harekata biraz göz gezdirdiğiniz zaman ne Doğu Guta gibi mahvolmuş, ne Halep gibi  harabe duruma gelmiş şehirler var. Bunların hiçbirini görmeniz imkansız. Bu operasyonu Müslüman Türk milletinin gazi ordusu,  Peygamberimizin bahsettiği Türk ordusu yapmakta” dedi.

“BU BİR UZLAŞMA PAKETİDİR”

Mustafa Destici, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin yapılan teklifin   TBMM Genel Kurulunda edilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’a ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye  teşekkürlerini iletti. Paketin içeriğinin 2019  yılında Mart ayında gerçekleşecek olan  yerel seçimlerle ilgili  düzenlemeler, seçim güvenliğine ilişkin düzenlemeler ve ittifak yasası hakkında düzenlemeler içerdiğini dile getiren  Destici,  bazı kişilerin paketi anlamadan televizyonlarda yorum yaptığını dile getirdi.

SİYASİ PARTİLER YASASINI KÖKTEN DEĞİŞTİRELİM”

Seçim kanunları ve siyasi partiler yasası değişikliklerin yapılması için yakında gereken hazırlıkların yapılacağını söyleyen  Destici, “İktidar ve ana muhalef partisi bir araya gelsinler. İlk öncelikle darbecilerin Türkiye’ye zorlamış olduğu  antidemokratik siyasi parti  yasasından bir an önce kurtulalım. Ülkemizi hep beraber birlik olarak kurtaralım. Siyasi  partilerin kapatılması gibi durumları kaldıralım. Siyasi partilerin yasasını yeni baştan değiştirelim. Önümüzde böyle bir durum mevcut. İktidar partisinin de  böyle bir fikri bulunuyor. Buna hepimizin destek çıkması gerekiyor” dedi.

BİR CEVAP BIRAK