Başkan Ergün, “Seçim Yaklaştıkça Kapılar Yüzümüze Kapanmaya Başladı”

Başkan Ergün, “Seçim Yaklaştıkça Kapılar Yüzümüze Kapanmaya Başladı”

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ETV-Manisa Büyükşehir Belediyesi Web TV ortak yayını olan 'Gündem Özel' programına katılarak oldukça önemli açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde...

151
0
PAYLAŞ
Başkan Ergün,

Gün geçtikçe yaklaşan mahalli ve genel seçimler nedeniyle engellemeler ve iktidar partisinin büyükşehir belediyeleri olan Ankara ve İstanbul gibi illerde yaşanmayan maddi  kesintiler ve sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayan  Başkan Ergün, “Seçim zamanına girilmesi nedeniyle artık tüm kapılar sırasıyla yüzümüze kapanmaya başladı” dedi.

”MHP’Lİ BELEDİYE OLDUĞUMUZ İÇİN KESİNTİLER YAŞIYORUZ”

Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 2017 yılı Eylül ayından bu zamana kadar 4 buçuk milyon liralık bütçenin sürekli bir biçimde kesintiye uğradığı  ve bu durumun nedeni  MASKİ  kurulmadan önce  130 milyon liralık borç yükünün, MASKİ’ye geçtiğini belirten  Başkan Ergün, “2017 yılı Ocak ayı itibariyle meclisimizden bizzat 200 milyon liralık  borçlanma yetkisi aldım.  Eylül ayının 5’inde 100 milyon liraya düşürülmesi konusunda yazı geldiği halde , üzerinden 6 ay kadar bire süre geçmiş halen bir bilgilendirme gelmiyor. Bunun haricinde  Eylül ayından beri, MASKİ’nin geçmiş belediyeler zamanından kalan borçlarından aylık 300 ila 400 bin  kesim yapılıyorken,  4 buçuk milyon garantör olmamız nedeniyle  büyükşehirden kesilmekte bu paralar.  Soruyoruz; Ankara, İstanbul gibi Ak Partili Büyükşehir Belediyeleri’nden bu paralar neden kesilmiyor.  Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı  olmamız nedeniyle bizden böyle bir şey kesiliyor” dedi.

 “İTTİFAK YUKARIDA VAR, TABANDA YOK”

Manisa’da yerel siyaset  noktasında meydana gelen sıkıntıları da dile getiren  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız ittifak kurduğu halde Manisa’da bunun yolu bir türlü açılmıyor. Neden, Cengiz Ergün burada başarılı olmasın. , Milliyetçi Hareket Partisi bir zafer daha almasın. Ak Parti İl Başkanı oldukça net bir şekilde sindiremiyoruz dedi. Eğer ki siyaset bu şekilde devam ederse ben Manisa’dan bir çok konuyu dile getiririm. Geçen hafta Cumhurbaşkanımızın  siyaset akademisinde yapmış olduğu açıklamayı herkes bir daha dinlesin. O konuşmada kimlere uyarı çektiği oldukça net.

Bu konuşmayı öneme alıp dinlememişler bile.  Aday olur olmayız, ittifak olur veya olmaz bunu ancak Allah bilir. Kaderimizde ne bulunuyorsa o gerçekleşecek. Aday olup olmamam hiç önem arz etmiyor. Her şeyin hayırlısı. Fakat içimize sindiremiyoruz gibi laflar devam ettiği takdirde ben vatandaşlarımızın karşısına çıkarak her şeyi açık bir şekilde dile getiririm. Bütün Manisalılar bilsin 15 aydır  borçlanma yetkisini beklemekteyiz. İttifak yukarıda var ama tabanda yok” dedi.

BİR CEVAP BIRAK