Başbakan Yıldırım: Kimse İşi Yarım Bırakacağımızı Sanmasın

Başbakan Yıldırım: Kimse İşi Yarım Bırakacağımızı Sanmasın

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye de uluslararası hukuktan doğan ve haklarından faydalanarak teröre karşı Afrin'de, Fırat Kalkanı bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile oldukça başarılı bir operasyon yürütüyor. PKK, PYD, DEAŞ terör örgütlerinin ülkemize ve bölge halkına vermiş olduğu rahatsızlık son bulacaktır inşAllah. Kimse bu işi yarıda bırakacağımızı sanmasın'' dedi.

148
0
PAYLAŞ
Başbakan Yıldırım: Kimse İşi Yarım Bırakacağımızı Sanmasın

Başbakan Binali Yıldırım, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi‘nin  103. yıl  dönümü için yapılan törende yapmış olduğu konuşmada, , 1915’te “Çanakkale geçilmez”  ifadesini tüm dünyaya kanıtlayan şehirleri andığını ve kendilerine Allah’tan rahmet dilediğini dile getirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu vatan için canını verenlere şükranlarını dile getiren belirten Yıldırım, ” Bugün Afrin’de vatan mücadelesi, müdafaası yapan, teröre  karşı tek yürek olan ve göğsünü adeta siper haline getiren  Mehmetçiğimizi Çanakkale  şehitlerinin  huzurunda hepsini selamlıyorum. Vatanseverlik,  fedakarlık, cesaret gibi bir çok yüksek faziletlerin sergilendiği Çanakkale  Savaşları, hem Türk hem de dünya tarihi  için oldukça önem arz etmektedir. Anafartalar’da, Conkbayırı’nda, Arıburnu’nda, Seddülbahir’de Çanakkale’nin her cephesinde ayrı bir destana imza atılmıştır. Bu destanı ülkenin her yerinden gelerek vatanı için savaşan yiğitler yazmıştır.

Yıldırım, Çanakkale‘de sömürgeci devletlere karşı verilen mücadelenin bir çok ülkeye örnek olduğunu belirtti. Çanakkale’de yazılan bu destanın Cumhuriyet ile birlikte Türk milletinin  dünyada bir kez daha yükselmesine temel attığını vurgulayan Yıldırım,  sözlerine böyle devam etti:

“Biz, zor zamanlarda dahi yeniden dirilmeyi, yeniden ayağa kalkmayı ve yeni başlangıçlar yapmayı başaran miletin evlatlarıyız. Çanakkale Destanı, bu yeniden ayağa kalkışın en güzel örneklerindendir. Kut’ül Amare’de, Hicaz Müdafaası’nda, İstiklal  Savaşı’nda Çanakkale Savaşı’nın devamı yazılmıştır.  Varını, yoğunu, oğlunu bile veda eden bu oldukça yüce millet, Milli Mücadele zaferiyle   tekrardan dirilerek, güçlü bir devlet haline gelip bugünlere kadar ulaşmıştır. Türkiye  Cumhuriyeti, Allah’ın izni, milletimizin  bir olmasıyla beraber ilelebet payidar  kalacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK