Akşener’den 300 Siyasetçiyle ‘İstişare’ Yemeği! Kimler Katıldı?

Akşener’den 300 Siyasetçiyle ‘İstişare’ Yemeği! Kimler Katıldı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti gibi partilerde yer almış, içlerinde bürokrat, milletvekili ve bakanları yer aldığı 300 isim ile bir ’istişare yemeği’nde bir araya geldi. Tüm detaylar haberimizde...

244
0
PAYLAŞ
Akşener'den 300 Siyasetçiyle 'İstişare' Yemeği! Kimler Katıldı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliği yaptığı ve yaklaşık olarak 300 kişiyi ağırladığı  ’İstişare Yemeği’ Ankara Çukurambar’da bir otelde gerçekleştirdi.  Programa İYİ Parti Milletvekillerinden hariç, geçtiğimiz seneler içerisinde ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de görev almış, içlerinde bürokrat, milletvekili ve bakanların yer aldığı 300 kişi katıldı. Katılanların içerisinde eski  Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, eski Devlet Bakanı Reşat Doğru da yer aldı. Akşener salona ilk girdiği zaman gelen davetlilerin hepsiyle tokalaşarak ”Hoşgeldiniz” dedi.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Tokalaşmanın ardından kürsüye çıkan Akşener, bu yemeğe katılan tüm siyasetçilere teşekkür etti. Böyle bir toplantıya uzun zamandan beridir ihtiyaç duyduklarını dile getiren Akşener, ” Sizlerin bir çoğuyla birlikte mecliste yer aldık.  Beraber görev yapamadığımız büyüklerimi de önceden biliyorum. Bugün vermiş olduğumuz bu yemeğin en büyük sebebi sizleri dinlemek, oldukça genç bir partiyiz, yavaş yavaş yol yürümekteyiz. Bu yolda karşımıza çıkabilecek unsurları, öngörülerinizi, tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi dinlemek” dedi.

’TECRÜBELERİNİZE, ELEŞTİRİLERİNİZE İHTİYAÇLARIMIZ VAR’

“Eğer konuşabilseydik, Suriye’yi konuşabilseydik, Ortadoğu’yu konuşabilseydik, Irak’ı konuşabilseydik bugün Afrin’i konuşmuyor olurduk. Bu nedenle konuşmayan Türkiye’nin konuşması için, birbirine küs olan Türkiye’nin barışması için, gün geçtikçe geriye gitmiş Türkiye’nin 25 milyon genç öğrencisi olan 40 yaş altında 50 milyon nüfusu olan eğitimli, enerjik  fakat umudu kalmamış  Türkiye’nin yeniden umut edebilmesi ve koşması iddiasıyla bu yola baş koyduk. Bu nedenle siz değerli davetlilerin görüşlerine,fikirlerine ve tecrübelerine ihtiyacımız var. Bu sebeple bir araya geldik.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK