Tuz Tüketimini Arttırmayın, Azaltın!

Tuz Tüketimini Arttırmayın, Azaltın!

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Siren Sezer, böbrek ve kalp sağlığı ile ilgili açıklama yaptı.

78
0
Paylaş

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Siren Sezer, tuz tüketimine dair son yıllarda toplum içerisinde bir takım sorunların olduğuna değinerek vatandaşların genellikle tüketmeleri gerekenden çok daha fazla tuz tükettiklerini ancak bunun yanında bu tüketimden haberlerinin olmadığını ifade etti.

Tuzu Azaltmaya Özenin.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Siren Sezer, tuz tüketimin özellikle önerilmiş ve önerilen seviyelerde olmasını önerirken bunun yanında yemeklerin yanında ayrıca tuz atılmasının gerekenden daha fazla tuz oranı dolayısı ile böbrek sağlığı başta olmak üzere kalp ve diğer organlara da verecek olduğu zararın son derece büyük olacağını ifade etti. Açıklamaların yanı sıra farklı uzmanlarda aynı şekilde tuz tüketiminin olduğundan daha az seviyede olmasını ancak mutlaka belirli aralıklarla tuz tüketiminin yapılması gerektiğini ifade etti.

CEVAP VER