Nijerya Sağlık Bakanı Prof. Isaac Odewole: 328 Kişi Öldü

Nijerya Sağlık Bakanı Prof. Isaac Odewole: 328 Kişi Öldü

Dünya Sağlık Örgütü'nün ve hükümetlerin devreye girmesi sonucu salgını engellemeye yönelik çalışmalar yapıldığı bildirildi.

57
0
Paylaş

Nijerya Sağlık Bakanı Prof. Isaac Odewole, tarafından açıklanan bilgilere göre Dünya Sağlık Örgütü ve benzeri kurumların yardımı ile menenjit salgınının önüne geçilmeye çalışılmasına rağmen etkili çabaların şuan için yetersiz olması ve temiz su kaynakları, gıda ve sağlık yardımı gibi bir takım kaynakların eksik olması dolayısı ile bir takım salgın hastalıkların başta menenjit olmak üzere sürekli olarak artış gösterdiğini açıkladı.

328 Ölüm!

Nijerya Sağlık Bakanı Prof. Isaac Odewole, açıklamasında son bir kaç haftadan bu yana 328 kişinin öldüğünü, bu sayının sürekli olarak artması dolayısı ile endişe duyduklarını ve gerekli olan önlemleri almaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada “Çalışmalarımız neticesinde, Zamfara ve Katsina eyaletlerinde kullanılmak üzere 500 bin menenjit aşısını DSÖ’den temin ettik. Bunun yanısıra İngiliz hükümetinden de 800 bin ünite aşı aldık.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER