• DOLAR
  3,8685
  % -0,48
 • EURO
  4,5492
  % -0,80
 • ALTIN
  156,2214
  % 0,23
 • BIST
  $17.580
  % 0,88
Bu yiyecekler akciğerinizi temizliyor!

Bu yiyecekler akciğerinizi temizliyor!

Akciğer kanseri dünyada 1 milyon 300 bin kişinin ölümüne sebep oluyor. Her nefesimizde oksijen almamızı sağlayan akciğerlerimiz vücudumuz için hayati ehemmiyet taşıyor.

Bu nedenle beslenmemize ekleyeceğimiz bir takım gıdalarla akciğerlerimizi temizleyerek toksinlerden arınmasını sağlayabiliriz.

İşte akciğerlerimizi temizlemeyen ve toksinlerden arındıran o besinler…

Sarımsak

Solunum sisteminin en mühim organı olan akciğerlerin tam bir kapasiteyle çalışmasını destekleyen besinlerden biri de sarımsaktır. Antibiyotik tesir gösteren sarımsak, içerdiği pek fazla vitamin ile akciğer kanserine karşı koruyucudur.

Yemeklerin yanında bir tane çiğ sarımsak tüketmenin akciğerleri temizleyici tesir gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmış.

Zencefil

Kirli hava koşulları sigara ve muhtelif faktörler akciğerlerde toksinlerin birikmesine sebep olur. Akciğerleri temizleme gücü olan bir öbür besinde zencefildir.

Yarım kafa zencefil ve bir tutam tere atılarak bekletilen bir litre sudan her gün 2 fincan kadar tüketilmesi akciğerlerin temizlenmesine katkı sağlayabilir.

Tere 

Tam bir vitamin deposu olan tere akciğerleri temizleme konusunda oldukça yararlı olan bir besindir. İçerdiği vitamin ve mineraller ile akciğerlerde kontrolsüz hücrelerin oluşmasını engeller ve kansere karşı koruyucu tesir oluşturur.

Salatalarınıza tere ekleyerek tüketmek oldukça sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Kereviz 

Hazır mevsimi de gelmişken bolca kereviz tüketmek akciğerleriniz için oldukça faydalı olacaktır. Hele bir de sigara içiyorsanız  mevsiminde kerevizi bol bol tüketebilirsiniz.

Kerevizi salata olarak ve yemeklerde tüketmek, akciğerlerinizi temizlemeye muavin olacaktır.  Mevsiminde hafta 2 veya 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir.

Üzüm çekirdeği

Üzüm kadar üzümün çekirdeği de sıhhat açısından oldukça faydalıdır. Üzümün çekirdeği tabii bir antioksidandır ve bilhassa akciğer kanserine karşı koruyucu tesir sağlar.

Siyah üzümün çekirdeği sıhhat deposudur. üzümü muhakkak çekirdekleriyle tüketmeye itina göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet