• DOLAR
  3,8737
  % 0,33
 • EURO
  4,5738
  % 0,56
 • ALTIN
  161,4966
  % 1,42
 • BIST
  106.239
  % -0,69
UETD Youth – SETA Strateji Paneli

UETD Youth – SETA Strateji Paneli

Moderatörlüğünü UETD Gençlikten mesul Genelbaşkan Yardımcısı Serkan Sezen’in yapacağı paneller Kasım ayında Brüksel (10.11), Köln (11.11.) ve Londra (16.11) şehirlerinde, Aralık ayında Viyana ve Zürih şehirlerinde yapılacak. 

Avrupa’nın mühim merkezleri olan bu şehirlerde yapılacak panellere hem Türkiye’den hemde Avrupa’dan fazla kıymetli konuşmacılar katılacaktır.

Konuşmacılar arasında Almanya’nın eski Türkiye Büyükelçisi Dr. Wolf-Ruthart Born, SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü Dr. Enes Bayraklı, SETA Strateji Araştırmalar Direktörü Doc. Dr. Hasan Basri Yalçın, T.C. Köln Konsolosluğu Eğitim Ateşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer ve Londra Lordlar Kamarası üyeleri bulunacak. 

Mekanlar:

Brüksel Üniversitesi

Köln Üniversitesi

Londra Lordlar Kamarası

Saat: 18 – 20 arası

Panelde Avrupa’nın geleceği ve bu eksende Türkiye’nin nasıl bir kilit rol üstleneceği analiz edilecek. Avrupa’nın geleceğinde Türkiye’nin önemi değerlendirilecek.

Özelikle Avrupalı Türk Gençliğinin bu yol haritasında bir başarı endeksi olduğunu ve Avrupa-Türkiye ilişkilerinde mühim sorumluluklar taşıdığı katılımcılara sergilenecek.

– Avrupa Birliği’nin siyasi ve ekonomik geleceğinde Türkiye’nin ve Avrupalı Türklerin rolü nedir?

– Avrupa Birliği sınırları içerisinde gözlemlenen düşünce ayrılıkları nasıl bir yol alır ve bu sürecin Türkiye’ye yansımaları nasıl olur?

– Avrupalı Türk Toplumunun stratejik önemi nedir?

Bu ve buna eş sorular konuşmacılar ile analiz edilip tartışılacak.

Kritik münasebet durumlarında, hem ulusların hem de toplumların dostluğuna dikkat çekmek daha önemlidir. Almanya Federal Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki karşılıklı ekonomik, sosyo-ekonomik ve stratejik ilişki, bilhassa de kriz zamanlarında her vakit başarı ve istikrarda kilit unsuru olmuştur.

Türkiye’nin Avrupa’da sürdürülebilir istikrar için sebep stratejik bir rol oynadığı sorusu misafirlerimizin konuşmaları boyunca cevaplandırılacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?