• DOLAR
  3,9212
  % 1,20
 • EURO
  4,6174
  % 1,00
 • ALTIN
  162,5427
  % -0,35
 • BIST
  103.822
  % -2,28
TBMM’den atama açıklaması

TBMM’den atama açıklaması

Meclis Başkanlığı’ndan atamalara ilişkin izah geldi.  TBMM’den yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın  organlarında, TBMM’deki atamalarla ilgili “Giderayak Meclise Akrabaları Doldurdu”  şeklinde, kamuoyunu yanlış yönlendirmek gayesiyle haberler yapıldığı anlatım  edildi.

 Türkiye Aka Millet Meclisinde görevlere yapılan atamaların her vakit  açık ve şeffaf bir şekilde TBMM İdari Teşkilatı Kanunu’na, 657 sayılı Devlet  Memurları Kanunu’na ve yönetmeliklere müsait olarak yapıldığı vurgulanan  açıklamada, şunları kaydedildi:”Söz konusu haberde ad ve özlük bilgileri yer saha personelimizle  ilgili bu esaslar dikkate alınarak görevlendirmeler yapılmıştır.  4-C statüsünde  çalışan personelimiz hakkında herhangi bir nakil işlemi de yapılmamıştır.

Bazı basın mensuplarının araştırmadan havadis, bilgi, salık yaparak toplumu yanlış  bilgilendirmeleri, basın ahlakı bakımından acı vericidir. Doğruları çarpıtmak  basın mesleğine yapılmış en aka saygısızlıktır. Kulaktan dolma bilgi, duyum ve  uydurma cümlelerle havadis, bilgi, salık yaparak algı ve infial uyandırma çabalarının kamuoyu  vicdanında her vakit sonuçsuz kalacağı bilinmelidir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?