• DOLAR
  3,9693
  % 0,30
 • EURO
  4,6660
  % 0,38
 • ALTIN
  163,7440
  % 0,26
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Soylu: Son 40 yılın en üstün noktasındayız

Soylu: Son 40 yılın en üstün noktasındayız

Bakan Soylu, beraberindeki Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Ağrı Valisi Süleyman Elban ile şehir merkezinden helikopterle Gürbulak sınırına yakın noktadaki Gürbulak Jandarma Karakol Komutanlığına gelerek, askerlerle kahvaltı yaptı.

Soylu, kahvaltının ardından karakol, sınırdaki çalışmalar, bir süre evvel korucu Cemal Kulak’ın şehit olduğu operasyon ve aynı operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler hakkında bilgi aldı.

Bakan Soylu, askerlere hitaben yaptığı konuşmada, “Burada başkalarının hayatlarında belki de kitaplarda okuyacağı bilgileri ulus ve ülke adına ve bu milletin birliğine beraberliğine kastedenleri durdurmak adına kahramanlıkla gerçekleştiriyorsunuz.” dedi.

Terör örgütüne süreç içerisinde aka zayiat verildiğini belirten Soylu, “Bu mühim zayiatlar hem onların alanlarının daralmasına hem de buralarda yaşama kabiliyetlerinin olmadığını belli ettiğinden devre devre buna karşı bir mukabele yapmak isterler ama şu anda da bir taraftan Besler Dereler’de diğer taraftan Mardin’de ve birçok yerde arkadaşlarımızın operasyonları devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Soylu, operasyonlarda Mehmetçiğin, jandarmanın, polisin ve korucuların mühim bir üstünlük sağladığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Arkadaşlarımızın şehit ve gazi olması bizi derinden üzüyor. Memleketimize, milletimize ve arkadaşlarımıza olan sorumluluğumuz içimizde aka fırtınalar kopartıyor. Her sabah evimizden çıkıp işimize gittiğimizde, her akşam döndüğümüzde siz hangi noktadaysanız biz de o noktadayız. Bütün ulus de arkanızda. Bilesiniz ki bu ulus 5 zaman namazında, dükkanını açarken, adım atarken aklında ve zihninde sizlerin bu kahramanlıkları var. Orada şehadeti görüp bu memlekete onların sızmak istedikleri sizin bulunduğunuz yerler değil, onların asıl sızmak istediği yer bu milletin birliği ve beraberliğidir. Siz ona müsaade etmiyorsunuz.”

“Terör örgütüne 11 ayda 106 şahıs katıldı”

Ülkenin büyümesi, zenginleşmesi, ticaretinin gelişmesinde emniyet güçlerinin payının ve katkısının aka olduğunu aktaran Soylu, vazife yaptığı süreç içerisinde birçok kez kahraman emniyet güçleriyle karşılaştığını ve hiçbirisinin gözünde bir tereddüt olmadığını bildirdi.

Bakan Soylu, terörle mücadelede mühim bir safhada olunduğuna dikkati çekerek, “Ekim ayında sadece 5 şahıs terör örgütüne katılım sağlamış. Yani artık terör örgütü kendine katılım sağlayacak eleman bulamıyor. Bu bazı yıllar 1500-2000 kişi, bazı yıllar 4000-4500 şahıs anlatım edilen rakamlar bu sene şu ana kadar ilk 11 ayda ancak 106 seviyesinde.” dedi.

Terör örgütlere mühim cevaplar verildiğini ve gereğinin yapıldığını belirten Soylu, şu görüşlere yer verdi:

“Vatandaşımızı terörle karşı karşıya getirip hayatında ümitsiz yapmak isteyenlere fırsat sağlamıyoruz. Bunu hep birlikte yapıyoruz. Teröristlerin gözünde hepiniz aka bir devsiniz. Onlar gittikçe küçülmekte ve cüce olmakta, sizlerde daha fazla devleşmektesiniz. Nasıl burada karakolda duranlar var, hudutta duranlar var, diğer tarafta kora kor mücadeleyi göğüs göğüse sağlayanlar varsa aynı şekilde hepimiz bir vazife paylaşımı yaparak bu işin üstesinden rahat bir şekilde geleceğimizi söylemek istiyorum.”

“Terörle mücadeledeki son 40 yılın en faik noktasındayız.”

Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Birilerinin tamamen kuklası haline gelmiş, zihni, bedeni esaret altına girmiş ve yıllardır mağara kovuklarında yaşayarak insanlıklarından uzaklaşmış, bir milim bile ara alamamış ve teslimiyetleri bu topraklara değil diğer topraklara olanlara lüzumlu cevabı en güzel şekilde verdiğinize inanıyoruz. Allah sizden razı olsun. Bu sorun sonuna kadar devam edecek. Çok faik ve iyi bir noktadayız. Terörle mücadeledeki son 40 yılın en faik noktasındayız. Atacağımız fazla daha mühim adımlar laf konusu.”

Soylu, konuşmasının ardından karakol denetleme defterini doldurdu.

Karakoldaki denetleme kulesine çıkan Soylu, burada asker ve komutanlardan hudut hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?