• DOLAR
  3,8603
  % -0,69
 • EURO
  4,5478
  % -0,83
 • ALTIN
  155,7288
  % 0,13
 • BIST
  $17.805
  % 7,16
HDP’nin eş başkan adayı belli oldu!

HDP’nin eş başkan adayı belli oldu!

HDP’nin 30 Kasım’da yapılan PM toplantısında, eş reis Demirtaş’ın durumunun tartışılmadığı gibi böyle bir varsayımın laf konusu olmadığı ve basında kendisine atfedilen, “Benimle ilgili karar alın” gibi bir talebin laf konusu olmadığı belirtildi.

HDP’nin 30 Kasım’da yaptığı Parti Meclisi toplantısından sonra partinin 3’üncü Olağan Kongreye gitmesi ve partinin tutuklu eş umumi başkanı Selahattin Demirtaş’ın yeniden namzet olup- olmayacağı ile ilgili tartışmalar yapılırken, DHA muhabiri, 16 Ekim ve 30 Kasım tarihleri arasında yapılan Parti Meclisi toplantıları ile ilgil bilgilere ulaştı.

HDP kaynaklarından alınan bilgiye göre, 16 Ekim’de yapılan Parti Meclisi toplantısına mapushaneden mesaj gönderen HDP Eş Umumi Başkanı Demirtaş, kendisinin iki devre eş başkanlık yaptığını ve yapılacak kongrede kendisi için parti tüzüğünün değiştirilmemesini istedi. Parti Meclisi’ndeki  değerlendirmelerden sonra, Edirne Cezaevi’nde bulunan eş reis Demirtaş’a, kendisinin bir kongrede normal öbür kongrede ise olağanüstü şekilde eş reis seçilmesinden ötürü yapılacak 3’üncü kongrede namzet olmasında tüzük bakımından sakınca olmadığı bildirildi. 

TUTUKLU MYK VE PM ÜYELERİ YERİNE YENİLERİ SEÇİLECEK

HDP tarafından 30 Kasım’da yapılan Parti Meclisi toplantısında ise çoğu tutuklu bulunan PM ve MYK üyelerinin yerlerine yenilerinin seçilmesi ve daha kuvvetli bir idare oluşturulması için Şubat ayında 3’üncü Olağan Kongre yapılması kararı alındı. Bu toplantıda, Demirtaş’ın eş başkanlık adaylığının tartışılmadığı, tartışmasız bir şekilde partinin eş reis adayı olduğu vurgulandı. Bazı gazetelere yansıyan ve Demirtaş’a adfedilen, “Benimle ilgili karar alın” gibi bir mesajının da laf konusu olmadığı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet