• DOLAR
  3,9640
  % 0,17
 • EURO
  4,6595
  % 0,24
 • ALTIN
  163,6495
  % 0,34
 • BIST
  105.711
  % 0,42
Erdoğan’dan çirkin saldırıya sert tepki

Erdoğan’dan çirkin saldırıya sert tepki

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gazi Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ve gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş, trafikte çıkan ’yol verme’ tartışmasında öbür araçtaki 4 kişinin saldırısına uğramıştı.  2 gazi ve otomobilde bulunan yakınları, kendilerini takip eden 4 saldırgan tarafından dövülmüş, 1’i çocuk, 6 şahıs hastanede tedavi altına alınmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 41. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazilerimize ve ailelerine yapılan saldırıya çok katı tepki gösterdi. Erdoğan, “ Ülkesinin ve milletinin özgürlüğü için gözünü kırpmadan ölümün üzerine giden bu insanları başımızın üzerinde taşısak yeridir. Gazisine saldıran bu kent magandaları, bu teröristler bu zihniyetin bu ülkede nasıl barınabildiğini, ellerimizi başımızın arasına alıp düşünmemiz sorgulamamız lazım. Demek ki bir yerlerde eksiğimiz, hatta yanlışımız var. Ankara’daki olayın failleri hakkında gereken işlemler yapılacak, hak ettikleri cezayı da en ülkü şekilde alacaklardır. ” dedi. 

 

2 gazi ve yakınlarını hastanelik ettiler!

İşte o konuşmadan satır başları

Muhtarlar seçilerek gelir, atanarak değil. Ülkemizde demokrasi işte bu seçimlerle boy vermeye başlamıştır.Yeni idare sistemimizde muhtarlarımızın tekrar çok mühim vazife üstleneceklerine inanıyorum.Köyden mahalle haline dönüşmek daha çok emek vermeyi gerektirir. Bu süreçte ülkemizin yaşadığı gelişmelere müsait şekilde mahalle kavramını da yeninden tanım etmemiz gerekiyor: Eksik olan kaldırım taşının takibinden, susuzluktan kuruyan ağacın yeşertilmesine, yüreği yanan ananın, babanın tesellisine kadar hayatın her alanında muhtarlarımızı görmemiz lazımdır.

KULLANILAN KUKLALAR MAALESEF İÇERİDEN

Bugün de vatanımızın birliğini, milletimizin beraberliğini korumak için hep birlikte çalışıyor, mücadele veriyoruz. Bugün aramızda Ardahan’dan Uşak’a, Sinop’tan Osmaniye’ye kadar muhtarlarımız var. Verdiğimiz mücadelede karşımıza kimin çıkacağını bilmez olduk. Yeri geldi darbeci, cuntacı, yeri geldi vesayet, yeri geldi silahlı terörist, yeri geldi ekonomik tetikçiler. Amaç bu ülkeye ve bu millete diz çöktürtmekti. Hırsız içeriden olunca, kapı kilit tutmaz. Bu alçak işgal girişiminde kullanılan kuklalar maalesef içeriden. Devletin namuslarını emanet ettiği silahlarını millete çeviren bu hainler Türkiye’yi teslim alacaklarını sandılar. Yıllardır ülkemize yönelik adı konmamış işgal teşebbüslerini terörle mücadele adı altında takip eden milletimiz için bu ihanet bardağı taşıran son damla oldu. Ben bu milletle iftihar ediyorum. Bir evladı olmakla gurur duyuyorum. 

HİÇ KİMSE YILMADI, KAÇMADI

15 Temmuz gecesi bütün Türkiye kendilerine dökülün caddeler dediğimiz vakit hiç tereddüt etmedi. Genci yaşlısı hep birlikte meydanlara döküldüler. Onlarla meydanlarda buluştuk. F-16’lar yukarıdan bomba yağdırıyordu. Tanklar benim halkımın üzerine geliyordu ama halkım bunların hiçbirinden yılmadı, kaçmadı. 250 şehidimiz oldu, 2193 gazimiz oldu ama onlar art adım atmadılar. Üzerine üzerine gittiler. Onlar biliyorlardı ki, “Biz şehadete gidiyoruz”. Ne mesut bu millete. Ertesi gün akşam olmadan bu ihanet girişimi bastırıldı. 
 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?