• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Erdoğan sert çıktı: Hepsini bilerek yaptınız!

Erdoğan sert çıktı: Hepsini bilerek yaptınız!

AK Parti öbek toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde terörle mücadele vardı. FETÖ ile mücadelede artık tamamen bir temizlenme dönemine girildiğine dikkat çekn Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler çocuklarınızı bunların okullarından alın diye meydanlarda haykırdığımız vakit beyhude haykırmadık. Bunların bankasına paralarınızı yatırmayın dediğimiz  vakit beyhude haykırmadık. O vakit parasını çekip almayanlar şimdi yanımıza gelip, ‘Biz bunları bilerek yapmadık’ Hepsini bilerek yaptınız. Arabanızı sattınız, dairenizi sattınız yatırdınız. Kusura bakmayın. Atı saha Üsküdar’ı geçti. Bunların hepsi biliniyor. Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti, gitti. Aklı yetmeyenler tuzağa düştü.  ‘Bilmiyorduk’ diyorlar. Hepsi hikaye. Neyi nasıl götürdükleri, silahlı kuvvetlerimizde, polisimizde nasıl örgütlendikleri ortada.” ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Bakü-Tiflis hattının hayırlara vesile olmasını diliyorum.Kazakistan’dan çıkan buğday yüklü ilk şimendifer Mersin Limanı’na öngörülen süreden fazla daha evvel varmıştır. Böylece aylar süren denizyolu ve fazla yüksek maliyeti olan havayolu taşımacılığına alternatif yeni bir ticaret yolu ortaya çıkmış olacaktır. 

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ HAYATA GEÇİYOR

Önümüzdeki sene hem turist sayısı hem turizm geliri bakımından fazla daha iyi bir devre olacaktır. Perşembe günü ise tarihi bir adıma şahitlik ettik. Türkiye’nin otomobili. Bu projeyi hayata geçirecek girişim grubunda yer saha 5 babayiğidi tanıttık. Bu çeşit yüksek teknolojiye dayalı projelerin kendi sektörleri ile beraber fazla geniş alanda etkiye yol açtıklarını biliyoruz.  Toplu açılış töreni vesilesi ile ülkemizin kendi alanında en mühim tesislerinden olan 2 jeotermal elektrik santralini de ülkemize kazandırdık. Dün İstanbul’da yeni AKM projesinin tanıtım törenine katıldık. Bunların dışında pek fazla görüşme ile dolu yoğun bir haftayı geride bıraktık. 

İTHALAT VE İHRACATTA MÜJDE

Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız dün itibarıyla dışsatım ve ithalatçılarımıza rahatlık sağlayacak sistemi devreye soktu. Bu sistemle gümrükteki eşyaların nerede oldu, hangi işlemlerin yapılacağı gibi bilgilerin tamamı cep telefonundan görülebilecek. Geçmişte fazla fena bir nama sahip olan gümrüklerimizi aldığımız önlemlerle derleyip toparlamıştık. Vakit faktörünün, rekabetin en mühim unsurlarından biri haline geldiği bu dönemde bu sistem fazla kolaylık sağlayacak. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?