• DOLAR
  3,8603
  % -0,69
 • EURO
  4,5478
  % -0,83
 • ALTIN
  155,7288
  % 0,13
 • BIST
  $17.805
  % 7,16
Davutoğlu’ndan Sarraf çıkışı: Bizim açımızdan…

Davutoğlu’ndan Sarraf çıkışı: Bizim açımızdan…

İzmir’de, Konyalılar Federasyonu üyeleriyle bir araya gelen 26’ncı Dönem Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, ABD’de devam eden, Rıza Sarraf’ın şahit olarak anlatım verdiği Hakan Atilla davasıyla ilgili konuştu.

“HESAP VERİLME MAKAMI NEW YORK DEĞİL, ANKARA’DIR”

Davutoğlu, “New York’ta, o mahkemede sunulan belgelerin 17- 25 Aralık ile irtibatı dolayısıyla bizim açımızdan hükmü yoktur. Mücadele yürütürken eğer Türkiye’de yanlış bazı işler, olmuşsa bu yanlışın hesap verilme makamı da New York değil; Ankara’dır. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleridir.” dedi.

‘İzzeti ve adaleti olmayan bir devletin yaşama şansı yoktur’ diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Bugünlerde, ağırbaşlı sınamalarla karşı karşıyayız. Bugünlerde ülkemize, devletimize, vatanımıza dönük farklı abluka faaliyetinin farkında olmamız lazım. New York’ta bir Türkiye Cumhuriyeti ve yöneticilerini de izam etmeye çalışan bir mahkeme görülüyor. Bir kere, şunun bilinmesini ve tüm dünya tarafından ve zihinlerden çıkarılmamasını isteriz. Devletimiz, izzet temeli üzerine kurulmuştur. Devletimizin izzetine kim el uzatırsa 80 milyon, tek kalp olarak çelik bir sur gibi oluruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin izzeti, bağımsızlığı ve egemenliği ile inşa edilmiştir. Biz, onun için Selçuklu’da Moğollara ve haçlılara karşı, Osmanlı’da yedi düvele karşı, İstiklal Harbi’nde ‘Ya istiklal ya ölüm’ dedik. Kimse, bizi böyle bir tercihle karşı karşıya bırakmasın. Yine deriz ki ‘Ya istiklal ya ölüm’.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet