• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Cumhurbaşkanı Erdoğan S. Arabistan’a sert çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan S. Arabistan’a sert çıktı!

Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ‘ılımlı İslam‘a döneceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadın girişimcilere yaptığı toplantıda Arabistan’ın ılımlı İslam çıkışına tepki göstererek, “Bir konuyu yeniden köpürttüler, Ilımlı İslam. Bu ılımlı İslam kelimesinin patenti Batı’ya ait.Bunu söyleyen şahıs kendine ait olduğunu düşünüyor olabilir ama sana ait değil. İslam’ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam’ı çeşitlendirme gayreti içine giremez. Mesele şu İslam’ı zaafa düşürmek. Ya sen ılımlı İslam diyorsun, daha bir bayana otomobil kullandırmıyorsun. İslam’da buna engel var mı ? Yok. Demek ki herhalde bundan sonra yapacaklar. Şu ana kadar yok. Böyle bir anlayış olamaz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“İslam Allah’tan diğer hiçbir gücün kulluğuna ruhsat vermeyerek insanı özgürleştiren bir dindir. Müslümanlar olarak ihmal ettiğimiz alanların başında kadınlarımız geliyor. İslam dünyası anneyi malesef olması gereken yere çıkarmada başarılı bir imtihan verememiştir.

BM’DE SADECE İRAN VE BİZ GÜNDEME GETİRDİK

Arakan’ı yaşıyoruz, acep İslam dünyasının tüm ortakları burada aynı hissiyatı duyuyor mu, duymuyor. Yani yüzbinler ölüyor, Müslüman kardeşlerin ölüyor, umurunda değil. BM’de Arakan’ı gündem getirdik. 2 devlet başkanı vardık, bir ben bir de İran başkanı vardık. Başbakan olarak sadece Bangladeş vardı, bu kadar kolay mi bu iş?Biz kimse gelmese de gücümüz neyi gerektiriyorsa bunu yapmakta kararlıyız. Şu anda dünyada en az gelişmiş ülkelere yardımda ABD bir numara. İkinci sırada Türkiye var.

‘ILIMLI İSLAM’ TEPKİSİ

İslam Allah’tan diğer hiçbir gücün kulluğuna ruhsat vermeyerek insanı özgürleştiren bir dindir. Bir konuyu yeniden köpürttüler, Ilımlı İslam. Bu ılımlı İslam kelimesinin patenti Batı’ya ait.Bunu söyleyen şahıs kendine ait olduğunu düşünüyor olabilir ama sana ait değil. İslam’ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam’ı çeşitlendirme gayreti içine giremez.  Mesele şu, İslam’ı zaafa düşürmek. Dinimizi zaafa düşürmek.

ARABİSTAN’A SERT ÇIKTI: YOK BÖYLE BİR ANLAYIŞ

Kadınları hayattan soyutlayan anlayış İslam’dan değil gelenekten refreans alır.Ya sen ılımlı islam diyorsun, daha bir bayana otomobil kullandırmıyorsun. İslam’da buna engel var mı ? Yok. Demek ki herhalde bundan sonra yapacaklar. Şu ana kadar yok. Böyle bir anlayış olamaz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?