• DOLAR
  3,8579
  % -0,44
 • EURO
  4,5481
  % -0,51
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Başbakan’ı kızdıran görüntü!

Başbakan’ı kızdıran görüntü!

AK Parti öbek toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 250 DEAŞ’lı ile ailelerinin, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile terör örgütü YPG’nin ortak operasyonuyla Rakka’dan tahliye edilmesiyle ilgili katı konuştu. Yıldırım, “BBC bir havadis, bilgi, salık geçti. Rakka’ya ilişkin yeni bir rezalet ortaya çıktı. YPG ve koalisyon güçleri sözde ABD ve koalisyon güçleriyle birlikte Rakka’yı DEAŞ’tan temizleyecekler ve insanlar oraya yerleşecekler. Ancak gel gör ki neler olmuş neler. Rakka’da DEAŞ’lıları temizlemek yerine onları silahlarıyla birlikte Rakka’dan çıkmaları için destek olmuşlar” dedi.

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

“Biz ne dedik Amerika’ya, bir terör örgütü ile diğer bir terör örgütünü yok etmek için mücadele devletlerin yapacağı bir iş değildir. Oradan çıkan silahları ile serbest bırakılan DEAŞ mensupları, başta Türkiye olmak üzere, Avrupa, Amerika, dünyanın her tarafından kim bilir yeni, masum insanların katline neden olacaklar. Bunların çarpışmadan anladıkları, bela benim başımdan gitsin de nereye giderse gitsin. Terör örgütlerine karşı devletlerin işbirliği önemlidir. DEAŞ’lılar silahları ile gittiler, YPG, PKK yerleşti. Bu mu akıllı politikanız. Bu mu stratejik işbirliği. Türkiye bir kez daha haklı çıktı. “

Başbakan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Halepçe yakınlarında meydana gelen depremde ölen kardeşlerimize mevlamdan rahmet yaralılar acil şifalar diliyorum. İlgili unsurlarımız süratle bölgeye intikal etmiştir. Depremzedelere ilk ulaşan ekipler bizim ekipler olmuştur. Irak ile koordineli çalışan AFAD, Kızılay’ın halen bölgede çalışmaları devam ediyor. İran ve Irak halkının acılarını paylaşıyoruz.Dün Antalya’da yoğun bir yağış ve fırtına meydana geldi. Ekiplerimiz derhal müdahale ettiler. Antalyalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. En aka tesellimiz can kaybı yok. Yaralanma ve maddi hasarlar var bunları en kısa zamanda gidermiş olacağız.

ABD ZİYARETİ SONRASI KRİTİK AÇIKLAMA

ABD Başkan Yardımcısı Pence ile toplantı gerçekleştirdik. Ülkemizin duygulu olduğu konuları konuştuk. Beklentilerimizi aleni ve içten bir şekilde aktarma fırsatı bulduk. FETÖ elebaşının iadesi telebimizi yineledik. 15 Temmuz vuruş girişiminin sorumlularının yargılanması konusunun hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha altını çizerek anlatım ettik. Somut adım atılmasını beklediğimizi kararlılıkla kendisine anlattık. Bize kanıt diyenlerin 11 Eylül hadisesinden sonra ‘Amerika hücum altındadır, bunun başı da Usama Bin Ladin’dir’ dediniz. Biz de kanıt sormadık. 15 Temmuz’un faili olduğunu sağır sultanın bildiği Feto’nun iadesi için ne delili soruyorsunuz. Ayrıca YPG ile ortaklığın geldiği noktayı da bir kez daha gözler önüne serdik. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?