Başbakan’dan HDP’nin Kararına Tepki: Yol Yakınken Bu Yanlıştan Dönün

Başbakan’dan HDP’nin Kararına Tepki: Yol Yakınken Bu Yanlıştan Dönün

71
0
Paylaş

HDP’nin Meclis çalışmalarına katılmama kararı hakkında Başbakan Binali Yıldırım’dan ilk açıklama geldi. Yıldırım, HDP’nin Meclis çalışmalarına katılmama kararı için “Zaten çok geldikleri yok. Millete hakaret yapmış olursunuz. Okuldan kıran çocuklar gibiler.” dedi.

“OKULU KIRAN ÇOCUKLAR GİBİLER”

Başbakan Binali Yıldırım, HDP’nin kararıyla ilgili şunları söyledi:

“Meclis’e gitmeyeceklermiş. Zaten çok da gelmiyorlar ya. Ara sıra geliyorlar. Millet, vekilini seçip Ankara’ya gönderiyor, niye git Meclis’e ihtiyacımız olan kanunları çıkart. E şimdi milletten vekaletten aldınız, biz milletten aldığımız vekaletin gereğini yapmayacağız. Aynı okula kıran öğrenciler gibi. Meclis’e gidecek milletin verdiği görevleri yapacaklar.

“MİLLET DE SİZE GEREĞİNİ YAPAR”

Ben Meclis’e gitmiyorum derseniz millete saygısızlık yapmış olursunuz. Meclis’e gitmezseniz millet de size gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de size gereğini yapar.

“YOL YAKINKEN BU YANLIŞTAN DÖNÜN”

Onun için yol yakınken bu yanlıştan dönün kardeşim. Gelin Meclis’e ne diyecekseniz her şeyi söyleyin. Mesele konuşmak değil. Mesele fikrini ifade etmek değil. Mesele siyaseti kalkan olarak teröre karşı kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi konumunu kullanarak teröre kalkan olamaz.”

HDP, Meclis Çalışmalarını Durdu

CEVAP VER