• DOLAR
  3,9693
  % 0,30
 • EURO
  4,6660
  % 0,38
 • ALTIN
  163,7440
  % 0,26
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Başbakan Yıldırım’dan yalanlara tokat gibi cevap

Başbakan Yıldırım’dan yalanlara tokat gibi cevap

Başbakan Binali Yıldırım Amerika ziyareti öncesi, ailesi hakkında çıkan yalan haberle ilgili bir izah yaptı.

Binali Yıldırım, çocuklarının off-shore hesaplarıyla ilgili haberler üzerine ‘Bunlar aleni seçik etkinlik gösteren şirketlerdir’ dedi.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

Bugün heyetle birlikte ABD’ye bir ziyarete çıkıyoruz. Amerika Başkan Yardımcısı Pence ile bir görüşme yapacağız. Birçok farklı görüşmelerimiz var. Gerek kongre, gerek yerli yabancı STK’lar ile Türkiye-Amerika ilişkileri konusunda kapsamlı, hem Washington’dan hem de New York’ta görüşmeler gerçekleştireceğiz.

Dün, bugün bir gazete şahsım ve ailem hakkında Offshore şirketleri var, yerli değil, ulusal değil gibi bir havadis, bilgi, salık yapıyor. Vatandaşlarımızın gerçeği öğrenmesinde yarar var. Ben gemi inşa yüksek mühendisiyim, hayatım boyunca denizcilikle uğraştım. Siyasete başlayınca da işlerimi evlatlarıma bıraktım. En küçüğü 33, en büyüğü 40 yaşında. Onlar kendi işini ben kendi işimi yapıyorum. Siyasete başlarken çocuklarıma benim bir tavsiyem oldu. Devletle hiçbir vakit iş yapmayacaksınız. Yakınına bile yaklaşmayacaksınız, devletin bankalarından hiçbir kaynak kullanmayacaksınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?