• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Bakan Kaya’dan darp edilen gazilere ziyaret

Bakan Kaya’dan darp edilen gazilere ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, darp edilen iki gazi ile ailesine olaydan derin acı duyduğunu, her vakit iyi ve fena günde şehit yakınları ile gazilerin yanında olduklarını belirterek, “Vatan sevgisi, ulus sevgisi, şehitlik ve gazilik makamını ve bu rütbelerin ne demek olduğunu bilmeyen kişilermiş. Milletimiz sizin değerinizi biliyor. Sizler, başımızın tacısınız. Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi emanet olarak görüyoruz. Her vakit hizmetinizdeyiz.” dedi.

Bakan Kaya, önceki gün ailesiyle seyahat ederken trafikte taciz edilen ve sığındıkları benzin istasyonunda darp edilen gaziler Muzaffer Oktay ve İbrahim Kızılkaş’ı tedavi gördükleri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

Ziyareti kapsamında gazi ve aileleriyle bir araya gelen Kaya, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Oktay ve Kızılkaş’ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gazi olduklarını anımsattı.

Uzman Çavuş gazi İbrahim Kızılkaş ve eşi Seda Kızılkaş ile görüşen Kaya, kendilerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kaya, devletin her vakit şehit yakınlarının ve gazilerin yanında olduğunu vurguladı.

Olayın bütün milleti derinden üzdüğünü ve kendisine fazla sayıda telefon geldiğini anlatan Kaya, “Vatan sevgisi, ulus sevgisi, şehitlik ve gazilik makamını ve bu rütbelerin ne demek olduğunu bilmeyen kişilermiş. Bunu, birkaç kendini bilmezin yaptığı bir şey olarak görün. Milletimiz sizin değerinizi biliyor. Sizler, başımızın tacısınız. Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi emanet olarak görüyoruz. Her vakit hizmetinizdeyiz.” diye konuştu.

Kaya, İstanbul’dan yeni geldiğini anlatım ederek, şöyle devam etti:

“Milletimiz için bu makamlar fazla önemli, fazla değerli. Bu yurt için can vermek, vatanın birliği ve beraberliği için gazi olmak ne demek milletimiz fazla iyi biliyor. Birkaç kendini bilmez… Üzülmeyin lütfen. Biz sizinleyiz. Devletimiz her vakit sizlerle. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız her vakit sizinle. Size hizmet etmek bizim için aka onur. İyi ve fena gününüzde her vakit yanınızdayız.”

Gazi Oktay’ın erkek kardeşi Yunus Oktay’ı kucağına alan, babasıyla görüşen ve annesinin de ellerinden öpen Kaya, gazi Kızılkaş’ın eşi Seda Kızılkaş’tan vaka sırasında yanlarında bulunan iki yaşındaki çocukları Nehir Ada Kızılkaş’ın sıhhat durumuna ilişkin bilgi aldı. Nehir Ada’nın olaya şahit olduğu için psikolojik bir destek alıp almadığını soran Kaya, bununla da ilgilenileceğini söyledi. Kaya, olayın iki yaşındaki bir çocuk için aka bir travma olduğunu söyledi.

Darp edenlerden iki kişinin tutuklandığının hatırlatılması üzerine Kaya, sürecin takipçisi olacaklarını bildirdi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?