• DOLAR
  3,8579
  % -0,44
 • EURO
  4,5481
  % -0,51
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Bahçeli’den AK Parti ile işbirliği mesajı

Bahçeli’den AK Parti ile işbirliği mesajı

MHP öbek toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, seçim barajı ile ilgili yaptığı izah sonrası gelen eleştirilere katı yanıt vererek, “Geçtiğimiz hafta, dile getirdiğim bazı düşüncelerim hafta boyunca tartışılmıştır.  Bunlara hakikaten de acıyorum.Müfteriler saldırmaya, MHP’yi karalamaya başlamışlardır.Baraj altına kaldığımızdan ötürü söylediğimizi iddia ettiler. Yüzsüzce, hayasızca anlatım ettiler. Oy oranımızın yüzde 3, 5 civarında seyrettiğini şerefsizce anlatım ettiler.Şunu herkes bilsin ki, MHP’nin baraj maraj sorunu asla yoktur.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, AK Parti ile işbirliğine yeşil ziya yakarak, ” Önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşirse CHP yanına HDP ve öbür yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşı için çalışmasına sürat verirse MHP buna duyarsız ve pasif kalmayacaktır.Bu bloklaşmaya cevaben 15 Temmuz’dan beri süregelen tutarlı duruşumuz korunacak siyasi pozisyonumuz tartışmasız muhafaza edilecektir. Partimiz 7 Ağustos ve 16 Nisan şuurunun gereği olarak AK Parti ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemini 2019’da tam manası ile tesis etme maksadıyla sonuna kadar beraber mücadelesini sürdürecektir. “ dedi.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları

“Terörle mücadele korkusuzca, kararlı bir şekilde hainleri hedef almaktadır. TSK, hudut ötesi ve yurt topraklarında teröristlere göz açtırmamaktadır. En son terörist teslim alınıncaya, en son kanlı silah kırılıncaya kadar mücadeleden art dönüş yoktur ve bütün yollar kapalıdır. İnanıyorum ki hainler döktükleri tertemiz şehit kanlarında boğulacaklardır. Bekamıza silah doğrultan, kardeşlik bağlarımıza hançer saplamayı aklından geçiren kim varsa yaktıkları nifak ateşinde yanıp kül olacaklardır. Toprak ve insan bütünlüğümüze suikasta yeltenene kim olursa olsun kaybetmeye mahkumdur. Millet kenetlenmiş, dev cüssesi ile ayağa kalkmıştır. 

CHP’YE ATATÜRK TEPKİSİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik artan ilgiden ziyadesiyle sevinç duyuyorum, devamını temenni ediyorum. Aziz Atatürk’ün politika üstü kalması içten dileğimdir. PKK, HDP ve FETÖ’nün yörüngesine giren CHP’nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır. Atatürk hiç kimsenin politika dövüşünün, sivri dilinin konusu olmayacaktır. Atatürk’e ilgi yükseliyormuş, ne var bunda? Olması gereken bu değil mi? Ne güzel işte bunu polemik malzemesi haline getirmek ahlaki mi? Yüzde 50 1 nelere kadirmiş, Atatürk konusu abartılıyormuş. Bazıları şaşkınlık geçiriyor, kelli felli kalem sahipleri hayretler içindeymiş. İpsiz sapsız değerlendirmeleri buruşturup atınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’dir. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?