• DOLAR
  3,9592
  % 0,86
 • EURO
  4,6524
  % 1,02
 • ALTIN
  163,3592
  % 0,47
 • BIST
  105.268
  % 1,30
TRT World dev zirveyi dünyaya duyuracak

TRT World dev zirveyi dünyaya duyuracak

Zirvenin uluslararası medya sponsorluğunu üstlenen TRT World, zirveyi diri yayınların yanı dizi iktisat programı Money Talks ile bütün dünyaya duyuracak.
 
Açılış törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştireceği Küresel Katılım Finans Zirvesi boyunca TRT World, zirveye katılan liderler ile röportajlar da gerçekleştirecek.

Parayı, üretim ve yatırımla büyütmeyi amaçlayan, insanı ve insani değerleri temeline saha ‘İnsani Finans’ kavramı, finans alanındaki öncü isimlerin katılımıyla İstanbul’da masaya yatırılacak. 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) organizasyonunda, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın destekleriyle İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Küresel Katılım Finans Zirvesi, insani değerleri ön plana çıkaran paylaşım ekonomisinin gelişimine inanan şahıs ve kurumları buluşturacak.

Organizasyon, 50 ülkeden 10 binden fazla ziyaretçi, 1000 kurumsal katılımcı, 100 girişim sermayesi ve varlık fonunun yanı dizi Tesla Motors CTO’su JB Straubel’in de aralarında bulunduğu 200’den fazla konuşmacıyı bir araya getirecek.

Sektör temsilcileri ve bürokratlarla birlikte, mühim üniversitelerde vazife yapan fazla sayıda akademisyen de, insani finans sisteminin topluma ve insana sağlayacağı faydaları masaya yatırmak, bu kapsamda geliştirilebilecek finansal ürünleri ve bu ürünlerin altyapılarını oluşturmak için zirvede yer alacaklar.

GPAS İstanbul, 16 -17 Kasım tarihlerinde ‘İstikrarlı Büyüten “İNSANİ” Bir Ekosistem Yükseliyor!, “Varlık Fonlarından Nasıl Yatırım Alırım?” “Bir Sorum Var Kime Sorayım?”, “İnsani Finans Öncüsü: Katılım Bankacılığı”, “Emeğini Değere Çevirmek”, “Hem Kazan Hem Kazandır! 700 Yıllık Bir Başarı Hikayesi” ve “Üretenle Ortak Olmak” başlıklı panelleri ile global finansal krizlerin sonuçlarına yanıt arayacak.

Zirve öncesi Katılım Finans Sistemi ile ilgili program ve röportajlar gerçekleştirecek olan TRT World, iki gün boyunca zirveden diri yayınlar ve röportajlar gerçekleştirecek. Ayrıca TRT World, Küresel Katılım Finans Zirvesi’ne sosyal medya ve internet üzerinden de dikkat çekerek, doruk boyunca sosyal platformlardan da yayın yapacak.

TRT WORLD HAKKINDA

Türkiye’nin ilk uluslararası havadis, bilgi, salık platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, varlıklı havadis, bilgi, salık ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir nazar açısı getirmeyi, objektif ve yürekli habercilik ilkeleri ile ”küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni nazar açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alan, aynı haberin farklı açılarını gösteren uluslararası bir havadis, bilgi, salık platformudur. Uluslararası prestijli kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katan TRT World, bilhassa gelişen teknolojiyi yakından takip ederek izleyicilerine sosyal medya ve internet üzerinden de yayın yapan TV kanalları arasında yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?