Payitaht Abdülhamid 6. son bölüm fragmanı yayınlandı-Yeni bölümde neler olacak?

Payitaht Abdülhamid 6. son bölüm fragmanı yayınlandı-Yeni bölümde neler olacak?

Payitaht Abdülhamid 5. son bölümü izleyenler heyecanı bölüm sonuna kadar hissettiler, geçen bölümde Damat Mahmud Paşa’nın hainliğinin ortaya çıkması ile büyük bir oh çeken izleyiciler son bölümde yine çeşitli oyunlar ile kendisini temize çıkarması ile büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Yeni bölüm fragmanı ve olacaklar hakkında ipuçları haberimizin detaylarında.

73
0
Paylaş

Payitaht Abdülhamid 5. son bölümü izleyenler heyecanı bölüm sonuna kadar hissettiler, geçen bölümde Damat Mahmud Paşa’nın hainliğinin ortaya çıkması ile büyük bir oh çeken izleyiciler son bölümde yine çeşitli oyunlar ile kendisini temize çıkarması ile büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Mahmud Paşa bir yana diğer tarafta Seniha Sultan, Bidar Kadın arasında savaşın sesleri iyice çıkmaya başlamıştır, Damat Mahmud Paşa’nın bıçaklayarak öldürmeye çalıştığı hizmetçinin yaşadığını öğrenen Seniha Sultan hizmetçiyi tedavi altında olduğu hastahaneden kaçırmaya çalışacaktır, fakat hesap etmediği bu oyunu Bidar Kadın’ın kurduğudur, odaya girdiğinde boş olduğunu gören Seniha sultan arkasını döndüğünde Bidar Kadın ile karşılaşması sürpriz olmayacaktır.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Son bölümün hemen sonunda Abdülhamid düşmanları emellerine ulaşıp demiryolunda treni hazırladıkları bomba ile durdurmuşlardı, trende bulunan hamile olan Fatma Pesend Hanım’ın ve karnındaki çocuğunun zarar görüp görmediği hakkında bir ipucu henüz görünmüyor, fakat Abdülhamid han’ın bu olyın ardından intikam için kolları sıvadığı düşmanlarını büyük bir bozguna uğratmak için hesaplar yaptığı çok açık belli olmaktadır.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD KONUSU

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla TRT1 ekranlarında…

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. “Payitaht – Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesi seyirciye aktarılıyor.

1896’da, Sultan Abdülhamid’in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı’nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ”Yunan Harbi”ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan’dan istenen Filistin toprakları, Padişah’ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan’ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, ‘Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

CEVAP VER