• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Diriliş Ertuğrul 93.bölümü seyret!

Diriliş Ertuğrul 93.bölümü seyret!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve dördüncü sezonu ile sevenlerinin karşısın çıkan Diriliş Ertuğrul son bölümü ile adeta soluk kesti. Yeni sezona müthiş bir giriş yapan Diriliş Ertuğrul 93.bölüm özeti ise dizinin yayınlanmasının ardından aka merak konusu oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler oldu? Son bölümünde Dündar, Hayme ve Halime’lerin eşliğinde obaya gelen naaş Kayı obasında aka bir yıkıma neden olur. Gündüz’ün babasının mezarı başında söyledikleri herkesi duygulandırdı. İşte Diriliş Ertuğrul 93.bölüm özeti ve tüm detayları…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 93.BÖLÜMÜNDE NELER OLDU? 

Herkes tarafından öldü olarak bilinen Ertuğrul, aslında köle tüccarı Simko’nun adamı Anteus tarafından kurtarılmıştır. Köle tüccarı Simko’nun amacı Ertuğrul’u Ares’e karşı tehdit olarak elinde tutup ondan kazanç elde etmektir. Ertuğrul ise bu durumdan hâlâ habersizdir ve Anteus’u kendisini kurtarıp tedavi eden iyi birisi olarak bilmektedir. Peki obaya dönmek için harekete geçen Ertuğrul bunu başarabilecek midir? Obaya varana kadar Ertuğrul’a eşlik edeceğini söyleyen Anteus’un planı nedir? Diğer yandan Ertuğrul’u öldürdüğüne emin olan, bunun şerefine kalede şölen veren Tekfur Ares, Ertuğrul’un yaşadığını öğrenince ne yapacaktır? Ares’in bu vaziyet karşısındaki yeni hamleleri ne olacaktır? Ertuğrul’un tuzağa düşmesine neden olan ve ondan kurtulduğu için rahatlayan Emir Saadeddin, kendi iktidarını sağlamlaştırmak için Candar Bey’in kardeşi Bahadır Bey’i Çavdar obasına getirtmiştir. Peki Bahadır Bey’in gelişi Çavdar Obası’nda nasıl karşılanacaktır? Aslıhan’ın bu vaziyet karşısındaki tavrı ne olacaktır? Ertuğrul’un ölümüyle aka yıkım yaşayan Kayı Obası’nda, Ertuğrul’un ardından başa geçen Dündar Bey, ağabeyinin izinden gidebilecek midir? Kayı obasında vaziyet ne olacaktır?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 4.SEZON OYUNCULARI

Yeni sezonda da yepyeni mekanlar, birbirinden çarpıcı karakterler ve haftalık bir dizide görmeye alışık olunmayan savaş-aksiyon sahneleriyle izleyiciyle buluşacak olan Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin oyuncu kadrosuna da yeni isimler katıldı.

İşte o oyuncular ve karakterleri;

Aslıhan Güner – Karaca Hatun
Orhan Kılıç – Atsız
Gürbey İleri – Sancar
Ertuğrul Postoğlu – Bahadır Bey
Sera Tokdemir – Marya
Arda Öziri – Göktuğ
Levent Sülün – Simko
Alper Atak – Antheus

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Ertuğrul beyin yaralanmasını öğrenen Kayı obası baskın yapılan yere gelir. Herkes olayın şokunu yaşar ve Ertuğrul beyin naaşını ararlar. Ardından Ertuğrul beyin naaşı obaya getirilir. Herkes fazla üzgün olayın şokunu atlatamamıştır. Saadettin Köpek her zamanki gibi hainlik peşindedir. Ertuğrul Beyin naaşı bulunmuş diye bir Alp’e havadis, bilgi, salık verir ve Emir Saadettin oh çeker.

Ares: Ertuğrul’un ölümü tüm Türklere ibret olacak. Ya Anadolu’dan defolup gidecekler yada hepsi Ertuğrul gibi kılıçtan geçirilecek der. Sultan, Turgut Alp’e görev verir. Bu tuzağı kimin kurduğunu öğrenmek için Turgut Alp, Alpleriyle yola çıkar.

Hayme Ana ve Kayı Obası baskını öğrenince Ertuğrul Bey’in baskın yaptığı yere gelirler. Ares ve şövalyeleri Ertuğrul Bey’i öldü sanar ve tebrik yaparlar. Yanan cesedi ise Ertuğrul Bey zannederler.

İntikam yeminleri edildiği sırada ağır yaralanan Bamsi’nin durumu ise kritiktir. Halime Sultan Ertuğrul’ın hançeri ile intikam yemini eder. Dündar Bey ağabeyi Ertuğrul’un yerine geçer. Emir Saadettin tekrar bir oyun içine girer ve Kayı ile Çavdar obalarının arasını bozar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?