• DOLAR
  3,9212
  % 1,20
 • EURO
  4,6174
  % 1,00
 • ALTIN
  162,5427
  % -0,35
 • BIST
  103.822
  % -2,28
Devlet millet el ele engellere güle güle

Devlet millet el ele engellere güle güle

İstanbul Ataşehir’de engelli ve hususi eğitime muhtaç bulunan çocuklar için dağınık durumda olan eğitim kurumları bir çatı altında toplandı. 36 sınıf ve 5 atölyeden oluşan Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi (Okulu) törenle açıldı. Okulda otizmli, down sendromlu, orta-ağır düzey zihinsel yetersizliği olan engelli ve fazla engelli gibi farklı mani türlerine sahip 76 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Ataşehirde engelli öğrenciler için açılan Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezinin Açılış Konuşmasını Okul Müdürü Ahmet Özgül yaptı. Engelleri ortadan kaldıran bu güzide okulun yapımına emeği geçen Kamu Kurum ve Kuruluşlara, STK’lara, Spor, Sanat Camiasına ve vatandaşlara teşekkür eden Özgül: Okulumuzda 36 sınıf ve 5 atölyenin yanı dizi sosyal donatı alanlarının, aleni spor  ve oyun alanlarının  bulunduğunu ve 76 öğrenciyle bu sene eğitim-öğretime başladıklarını söyledi. 

Milli Eğitim İlçe Müdürü Ertuğrul Bilican’da Ataşehir’de 2 bin 600 öğrenciye hususi eğitim verdiklerini, yapımı süren  okullar hizmete girdiğinde daha etkin eğitim hizmeti vereceklerini  dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise “Biz öğrencilerimiz, onların hayatını güzelleştirmek için varız!.. Şayet sanat, spor, STK temsilcileri bu faaliyetleri desteklerlerse daha güzel yol alabiliriz. Onun için bu okulu ve öğrencileri gördükçe mesut oluyorum” dedi. Yelkenci, İstanbul’da 10 bin hususi eğitime gereksinim duyan öğrenciye hizmet verdiklerini, inşaatı süren 7 okulu yakında eğitime kazandıracaklarını da açıkladı.

Ataşehir Kaymakamı Zeki Karamehmetoğlu’da,  engellilere verilen hizmetlerin  en hayırlı hizmetlerden biri,  ailelerın ise cennetlik olduğunu dile getirdi.

Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi (Okulu)’nun açılış törenine Kaymakam Karamehmetoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nın yanı dizi Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Yürütme ve Yönetim Kurul Üyeleri,  Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata, Milli Eğitim İl Müdür Yardımcıları Serkan Gür ve Ebubekir Sıttık Savaşçı, Milli Eğitim İl Şube Müdürü Fatih Çepni, Milli Eğitim İlçe Müdürü Ertuğrul Bilican, Belediye Başkan Vekili Orhan Çerkez, Belediye Çevre ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükail Bektaş, Ataşehir Önder (Aimed) Başkanı İsmail Levent Ataşehir İlçesi Mahalle Muhtarları işrirak etti. Ayrıca meşhur spor adamı teknikdirektör Yılmaz Vural, sporcular Levent Kartop, Mustafa Kocabey, Bahar Mert, Radyo Programcısı, Oyuncu,  showmen Yavuz Seçkin ve Araştırmacı Gazeteci Program Yapımcısı Muhammet Binici’de katıldı. 

Konuşmaların ardından öğrencilerin halkoyunları ve müzik gösterileri yapıldı. Yılmaz Vural, Yavuz Seçkin, Bahar Mert, Levent Kartop, Mustafa Kocabey ve etkinliğin sunucusu Şenol İpek’e plaket sunuldu.

Okulun açılış kurdelesi kesildikten sonra Ataşehir’e kazandırılan Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi (Okulu)’nun sınıfları gezildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?