Zamlı emekli maaşları listesi 2017

Zamlı emekli maaşları listesi 2017

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2017 alacağı zam oranını açıkladı. İşte bir çok emeklinin beklemiş olduğu Zamlı emekli maaşları listesi 2017 tüm detaylar haberimiz...

38
0
Paylaş

Bir çoğunuzun bildiği üzere emeklilerin temmuz zammına günler kaldı. Bu yılın ilk 6 ayında meydana gelen enflasyon; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, ne kadar bir farkla maaş alacağını ortaya çıkaracak.

3 TEMMUZ’DA NETLEŞECEK

Türkiye İstatistik Kurumu bir önceki ayın enflasyon istatiğini yaklaşık olarak %6.18 olduğunu vurguladı. Durum böyle olunca Temmuz ayında yapılacak zam  hakkında ip ucu verdi diyebiliriz. Haziran enflasyon verileri 3 Temmuz’da belli olacak.

ZAM ORANI YÜZDE 11.5’E ÇIKACAK

Bir çok yapılan anketin sonucuna baktığımız zaman  Haziran ayı enflasyonunun yüzde 0.30 civarında olacağı düşünülmekte. Eğer ki bu anketin sonucu gerçekleşirse enflasyon % 6.48  oranında olacak. Yani kısacası buda demek oluyor ki arkadaşlar emeklerinin maaşına yaklaşık olarak %6.48 zam gelecek. SSK ve Bağ-Kur emeklerinin aldıkları toplam zam kümülatif oranı ise %11.5 oranlarına gelecek.

BİN 500 LİRALIK MAAŞ…

Eğer ki Temmuz zamı %6.48 oranında olursa, 500 lira olan maş bu zammın etkisiyle beraber bin 597 lira 20 kuruşa kadar yükselecek. Halen 2 bin lira olan maaş ise bu zammın etkisiyle beraber 2 bin 129 lira 60 kuruşa kadar yükselecek. Eğer ki halen maaş 2 bin 500 liraysa zammın etkisiyle beraber  2 bin 662 liraya kadar çıkacak. Açıkçası henüz olarak bir şeyin kesin olmadığını söyleyebiliriz. Emekliler Temmuz ayında hem zammı öğrenmiş olacak lar hem de zamlı maaşlarını almış olacaklar. Bu konuda herhangi bir gelişme yaşandıkça siz değerli okuyucularımıza bilgi vereceğiz.

 

CEVAP VER