Yeni Zelanda’daki 7.5’lik Depreme Süper Ay mı Sebep Oldu?

Yeni Zelanda’daki 7.5’lik Depreme Süper Ay mı Sebep Oldu?

75
0
Paylaş

Süper Ay’la Yeni Zelanda’daki depremin aynı zamanlarda yaşanması, daha önce bu olayın yaşanabileceği ihtimalinden bahseden Nigel Antony Gray’i de haklı çıkarmış oldu.

6 KASIM’DA YAYINLADI

Facebook’ta 6 Kasım tarihinde yayınladığı bir mesajda 14 Kasım’dan ya önce ya da sonraki bir tarihte Güney Pasifik’te deprem meydana geleceğini söyleyen Gray, bunu da Süper Ay’a bağlamıştı. GNS Science çalışanı sismolog Dr. John Ristau’a göre bu, gerçekleşmesi yüksek bir teori.

TESADÜF OLABİLİR Mİ?

Ristau, Ay’ın Dünya’ya yaklaşmasının yerküreyi etkileyerek deprem oluşmasına sebep olabileceğini iddia ediyor. Hatta deprem dışında farklı yeryüzü olaylarının da tetiklenebileceğini söyleyen Ristau’nun bu iddialarının bilimsel bir dayanağının olmadığını belirtelim. Zira bu konuyla ilgili yayınlanan bilimsel makalelerde, Dünya ile Ay arasında depremle ilişkilendirilecek bir bağın bulunamadığına işaret edilmişti.

14 Kasım 2016 Pazartesi 16:22

Demirtaş’ın tutukluluğuna itiraz reddedildi! Demirtaş’a verecekti, yakalandı! İstanbul Sultanbeyli’de patlama! En az 10 yaralı Meclis’te görünmez kaza! İlk yardıma Sağlık Bakanı koştu 13 yaşındaki çocuk hamile çıktı, 15 yaşındaki çocuk tutuklandı Manşetler Son Dakika Gazeteler Ekonomi Magazin Spor Dünya Fotogaleri TV Burçlar Döviz Kuru Kredi Hava Durumu Namaz Vakitleri Tv Yayın Akışı Şans Oyunları

CEVAP VER