• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Üretilecek yerli otomobillerin ilk taliplisi belli oldu! İşte, o isim…

Üretilecek yerli otomobillerin ilk taliplisi belli oldu! İşte, o isim…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu” tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı”nda yerli otomobili üretecek şirketleri duyurdu. Aynı zamanda yerli otomobillerin ne vakit üretileceği konusuyla ilgili de mühim açıklamalara yer verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobilleri üretecek firmalarla ilgili  “Babayiğitler meydana çıktı”. şeklinde ilk çağrısını gerçekleştirdi.

Babayiğitler olarak nitelendirdiği yerli araba üretimini gerçekleştirecek firmaları Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding (Karsan Otomotiv), Turkcell, Zorlu Holding (Vestel) olarak açıkladı. Piyasaya sürülecek ilk otomobile talip olduğunu belirten Erdoğan, “Ortak girişim grubumuzdan beklentimiz en geç 2019’da prototipi tamamlaması, 2021’de de satışa başlamasıdır” şeklinde ifadelere yer verdi. Bununla beraber yerli araba üretiminin, memleket ekonomisine aka katkı sağlaması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YERLİ OTOMOBİLLERİN İLK TALİPLİSİ OLDU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirdiği açıklamada mühim bir mesaj da verdi. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, üretilecek ilk yerli otomobile talip oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN O AÇIKLAMASI…

“Madem ki babayiğit arkadaşlarımız taşın altına elini soktular bize de onlara destek vermek düşer. Piyasaya sokacağınız ilk otomobilin bedelini ödemek şartıyla ilk taliplisi benim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?