• DOLAR
  3,9659
  % 1,04
 • EURO
  4,6580
  % 1,15
 • ALTIN
  163,4159
  % 0,34
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Ucuz et satan BİM’den KAP’a önemli açıklama! Satışı yapılan etlerden…

Ucuz et satan BİM’den KAP’a önemli açıklama! Satışı yapılan etlerden…

Et ve Süt Kurumundan (ESK), kıymanın kilogramını 29 lira, kuşbaşının kilogramını da 31 liradan satmak için başvuran 8 firma arasından yapılan değerlendirme sonucunda, belirlenen kriterlere müsait olduğu tespit edilen A101 ve BİM firmaları ile sözleşme imzalandığı bildirildi. Bununla beraber Ucuz et ihalesini kazanan A101 ve BİM marketlerde henüz satış başlamadan Migros da, ‘Uzman Kasap’ markalı ürünlerinde 4-6 Kasım tarihleri arasında kampanya düzenlediğini, bir kilogramlık kıymayı 29, 1 kilogramlık kuşbaşı eti de 31 liradan satacağının duyurusuna yer verdi.

Türkiye genelinde ucuz et satışını başlatan iki market zincirinden biri olan BİM, ucuz et konusuna ilişkin KAP’a mühim açıklamalarda bulundu. Ucuz et konusuyla ilgili BİM tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün basında çıkan haberlerde ve Et ve Süt Kurumu’ndan yapılan açıklamada, Kurum ile Şirketimiz arasında ucuz et satışı konusunda sözleşme imzalandığı belirtilmiştir.

Et ve Süt Kurumu ile 01.11.2017 tarihinde yapılan sözleşme gereğince, Kurum’dan tedarik edilen karkas etler tedarikçi firmalarımız tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek beş surat gramlık MAP ambalajlarda hazırlanmış ve bugün itibariyle vatan genelindeki bütün mağazalarımızda satışına başlanmıştır.

HERHANGİ BİR KAR ELDE EDİLMEMEKTE OLUP…

Sözleşmeye mevzu, bahis olan ürünlerin satışından herhangi bir kar elde edilmemekte olup, sözleşme sonuçlarının Şirket operasyonları, faaliyeti ve karlılığında mühim bir değişiklik oluşturması beklenmemektedir.”

”BİZ REKABET ETMİYORUZ”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığa atandığı ilk günlerde “Et meselesini çözeceğim” diyerek, ette oluşan yüksek fiyatları düşürmek için çalışacaklarını açıklamıştı. Bakan Fakıbaba’nın 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacaklarını anlatım etmesinden bir süre sonra Et ve Süt Kurumu tarafından açılan ihalede, 81 ilde şubesi olan A101 ve BİM marketleri, ucuz et satışı için yetkilendirmişti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bazı zincir marketlerde satışa sunulacak “ucuz al et projesine” ilişkin “Bizim amacımız hakikaten dar gelirli vatandaşlarımızın, alt gelir grubunun daha ucuz et yemesiydi. Biz rekabet etmiyoruz. Piyasayı regüle etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?