• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Trump’tan Çok Sert Kuzey Kore Açıklaması

Trump’tan Çok Sert Kuzey Kore Açıklaması

BM’nin  tüm yapmış olduğu yaptırımlara karşı balistik füze denemeleri ve nükleer çalışmalarını bir türlü durdurmak bilmeyen Kuzey Kore’ye ABD’den oldukça sert bir açıklamada geldi.

”Dünyanın Hiç Bir Yerinde Görülmeyen Ateş Ve Öfkeyle Karşılık Vereceğiz”

ABD Başkanı Donald Trump yapmış olduğu açıklamada , Kuzey Kore’nin nükleer denemelerine devam etmesi halinde dünyada eşi benzeri olmayan bir ateş ve öfkeyle karşılık göreceğini belirtti.

Trump Kuzey Kore’ye Göz Dağı Verdi!

New Jersey’deki golf kulübünde yer alan gazetecilerin sorularını cevaplandıran Donald Trump, Kuzey Kore’nin ABD’yi tehdit  etme durumuna devam etmesi takdirinde Kim Jong-Un’un en büyük  dış politikasıyla başbaşa kalacağını dile getirdi.

Kuzey Kore ABD’yi Tehdit Etmişti!

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı, durum ne olursa olsun nükleer silahlarını ya da balistik füzelerini müzakere masasına  sürmeyeceklerini belirterek, bu nükleer silahları ABD dışında ki tüm ülkelere kullanmayacaklarını söylemişti. ABD’nin Kuzey Kore’ye  karşı sergilemiş olduğu tavırlara katılan ülkelere karşı bu durumun değişeceğini dile getiren Ri, Kore yarımadasında meydana gelen bu krizin tamamen  Washington yönetiminden kaynaklandığını söylemişti. Açıkçası arkadaşlar durumun pek iç açıcı olmadığını söyleyebiliriz. Eğer ki Kuzey Kore ve ABD arasında bir savaş olursa 3.dünya savaşına neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?