Trump, İngiltere’de Yaşanan Saldırıyı Kınadı!

Trump, İngiltere’de Yaşanan Saldırıyı Kınadı!

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'de yaşanan terör saldırılarını kınadı.

42
0
Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ziyareti sırasında bugün İngiltere’de yaşanan hain terör saldırısını çok ağır bir şiddetle kınadığını açıkladı. Dünyanın en güvenli devlerinden birisi olan İngiltere ve ABD’nin birlikte yaptıkları ortak anlaşmalar ve terörle mücadele konusunda ortak adımlar attıklarına değinen ABD Başkanı Donald Trump, yaşanan terör saldırıları ile ilgili Müslüman olan ülkelerin liderleri ile görüştüğü ve terör konusunda bitirmek için işbirliği yapmak zorunda olduklarını açıkladı.

İngiltere’de DEAŞ Terörü!

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere’de yaşanan terörün DEAŞ terörü olduğunu hatırlatarak, ABD tarafından ve ortaklarının gücü ile birlikte terör sorununa çözüm bulacak olduklarını açıkladı.

Buna karşılık ABD, YPG ile birlikte yaptığı anlaşma sonucunda zırhlı araçlar, ağır füzeler ve ağır silahları YPG’ye teslim ederek yakın zamanda Suriye’de başlatılacak olan DEAŞ savaşında aktif rol almalarını istemişti. Terörün bitirilmesi için YPG’nin büyük önem taşıdığı belirtiliyor. Ancak saldırıların ne zaman başlatılacak olduğu, konusunda bir bilgi verilmezken Türkiye ise sınır hattına son günlerde tank ve zırhlı araçlar yağmaya devam ediyor.

CEVAP VER