Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır’dan ortak Katar bildirisi

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır’dan ortak Katar bildirisi

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'dan Katar hakkında yeni bir ortak bildiri daha geldi. Bu bildiride Katar'ın desteklemiş olduğu 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunun terör listesine alındığı açıklandı.

31
0
Paylaş

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’dan Katar hakkında yeni bir ortak bildiri daha geldi. Bu bildiride Katar’ın desteklemiş olduğu 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunun terör listesine alındığı açıklandı. Ortak açıklamada, bahsetmiş olduğumuz 4 ülke , terör ve aşırılık ile mücadele, terörün finans kaynaklarının kurutulması, aşırı ideolojiler ile mücadele edilip toplumun kurtarılması için üzerine düşen görevlerini yerine getirmediği vurgulandı.

Ayrıca Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır’ın yapmış olduğu ortak açıklamada, a, ülkelerin ulusal güvenlikleri için terör örgütü üyelerinin ülkede olmamasını vurgulayan anlaşmaya Katar’ın uymadığı iddiası da atıldı. Açıkçası işin çok karışık bir durum aldığını söyleyebiliriz.

ÜLKELERİNDEKİ TERÖR OLAYLARI İÇİN KATAR’I SUÇLADILAR

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’dan Katar hakkında yeni bir ortak bildiri daha geldi. Bu bildiride Katar’ın desteklemiş olduğu 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunun terör listesine alındığı açıklandı. Bu alınan kuruluş ve kişilerin Katar’la ilgisi olduğu vurgulanırken, bir yandan ise listeye zamanla yeni kuruluşların ve kişilerin ekleneceği de açıklandı.

Paylaşılan bu ortak bildiride, Katar devletinin uymadığı iddia edilen “terör ile mücadele ve terörün finansmanın engellenmesi” anlaşmasına aksini iddia eden ve hükümetin uymadığı vurgulandı. Arkadaşlar açıkçası iş daha karmaşık bir hal alıyor. Umuyoruz ki kötü şeyler yaşanmaz.

CEVAP VER