• DOLAR
  3,8603
  % -0,69
 • EURO
  4,5478
  % -0,83
 • ALTIN
  155,7288
  % 0,13
 • BIST
  $17.805
  % 7,16
Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı üstüne uyarı!

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı üstüne uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan bilgiler doğrultusunda, İstanbul’a bu gece saatlerinden itibaren sağanak yağış gelecek. Bugün akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara’nın batısı ve şimal Ege kıyılarında yağışların başlaması bekleniyor. Bununla birlikte, Meteoroloji Uzmanları 6 Aralık çarşamba günü karla jülide yağmur beklenildiğini açıkladı. Uzmanlar, İstanbul’daki vatandaşların ve sürücülerin 6 Aralık Çarşamba günü karla jülide yağmur nedeniyle dikkat etmesi gerektiğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan hava durumu tahmin raporuna göre; halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, yarından itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor.  Soğuk hava dalgasıyla hava sıcaklıklarının hissedilir oranda 8-16 radde azalarak mevsim normallerinin altına inmesi beklenirken, hava sıcaklıklarındaki azalmayla kuzey, iç ve şark kesimlerinde kar yağışları öngörülüyor.

İstanbul’da genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışın salı gecesi ve çarşamba günü kentin şimal ve şark kesimlerinde karla jülide yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da yarın sağanakla en düşük hava sıcaklığının 12, en yüksek hava sıcaklığının 14 radde olması bekleniyor. Salı günü de yağmurun yağacağı, hava sıcaklığının en düşük 5, en yüksek 7 radde olması tahmin ediliyor.

Karla jülide yağmur beklenen çarşamba günü hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor. Hava sıcaklığının 4 ila 9 radde olması beklenen perşembe gününün ardından cuma günü az bulutlu ve sıcaklığın 8-13 radde olması tahmin ediliyor.

AKOM SON DAKİKA HAVA DURUMU UYARISI!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yeni hafta başından itibaren balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesinin beklendiği belirtilirken “Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yeni hafta başından itibaren balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının vatan genelinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UYARI GELDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bütün Türkiye için ikaz yayınladı; Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla beraber hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla beraber kuzey, iç ve şark kesimlerde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışın Salı gecesi ve Çarşamba günü kentin şimal ve şark kesimlerinde karla jülide yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak görüleceği, Ankara’da Pazartesi akşam saatlerinde yağmur olarak başlayacak yağışın Salı akşamı soğumayla beraber karla jülide yağmura döneceği, Çarşamba günü ise aralıklı hafif kar yağışı meydana geleceği tahmin ediliyor

Bugün(04.12.2017 Pazartesi) Ülkemizin iç ve garp kesimlerinin parçalı ve fazla bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Garp Karadeniz ile Samsun ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde şark kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

05.12.2017 Salı günü: Ülkemiz genelinin parçalı ve fazla bulutlu, Marmara’nın cenup ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile şark ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların, Marmara’nın doğusu, Garp ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolu’nun kuzeyinde karlar jülide yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

06.12.2017 Çarşamba günü: Anadolu, Karadeniz ile şark ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve şark Karadeniz kıyıları, şark Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış saha öbür yerlerde karla jülide yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

07.12.2017 Perşembe günü: Ülkemizin kuzey, iç ve şark kesimlerinin parçalı ve fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, şark Anadolu’nun şimal ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış saha öbür yerlerde karla jülide yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla beraber kuzey, iç ve şark kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik ikaz ve raporların dikkatle takip edilmesi ehemmiyet arz etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet