Şırnak ve Diyarbakır’da eşzamanlı saldırı 1 şehit, 3 yaralımız var

Şırnak ve Diyarbakır’da eşzamanlı saldırı 1 şehit, 3 yaralımız var

101
0
Paylaş

Şırnak ve Diyarbakır’da düzenlenen PKK saldırılarında şehit ve yaralılarımız olduğu açıklandı. İki ilimizde de PKK tarafından eş zamanlı yapılan saldırıda bombaları peş peşe patlattılar, sadece Diyarbakır’da 9 polis yaralandı ve 1 polisimiz şehit oldu, Şırnak’ta ise 5 işçinin yaralandığı haberleri alınmakta.

Diyarbakır’da yapılan saldırının Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi alanının yakınlarında yer alan mezarlık duvarı alt kısmına PKK’lıların yerleştirdikleri bomba polis aracı geçişi sırasında patlatıldı.

9 POLİSİMİZ YARALANDI 1 POLİSİMİZ ŞEHİT OLDU

Patlamanın ardından 9 polisimiz yaralandı olay yerine gelen sağlık ekiplerince hemen tedaviye alındı, ilk belirlemelere göre 1 polisimizde şehit oldu. Alınan bilgilere göre Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi yanında bulunan mezarlığın alt kısmında yol kenarına bomba yerleştirildi ve 16.30 gibi polis ekiplerinin geçişi sırasında patlatıldı.

patlama

PATLAMANIN ARDINDAN ÇEVREYİ TOZ BULUTU SARDI

Patlama o kadar şiddetliydi ki kent merkezindan dahi duyuldu, patlamanın ardından gökyüzü dumanla kaplandı ve anında sağlık ekipleri ve ambulanslar olay yerine hareket etti. İlk belirlemelerde 1 polisimiz şehit olmuştu, kalan 9 yaralı polisimiz ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi edilmeye hemen başlandı.

sirnak patlama

ŞIRNAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPAN İŞÇİLERE SALDIRDILAR

Şırnak ilinde ise belediye tarafından görevlendirilen  Dicle Mahallesi’nde yürütülen kanalizasyon çalışmasına katılan işçiler kanalizasyon çalışması sırasında PKK’lı teröristlerce önceden yerleştirilen uzaktan kumandalı patlayıcının infilak etmesi işçiler yaralandı. Patlamanın ardından olay yerinde bulunan Abdurrahman İdin, Beşir Külter, Refik Erdem, Mehmet Belge ve Ebubekir Barkın çevredi vatandaşların yardımları ile hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.

CEVAP VER