• DOLAR
  3,8669
  % -0,52
 • EURO
  4,5489
  % -0,81
 • ALTIN
  156,2376
  % 0,28
 • BIST
  $17.859
  % 7,71
Sınırın sıfır noktasında gece gündüz vatan nöbeti

Sınırın sıfır noktasında gece gündüz vatan nöbeti

Irak’ın sınırında olan ve bugüne kadar fazla sayıda teröristlerin saldırısına uğrayan yaklaşık 10 bin nüfuslu Çukurca’yı, kuş bakışı görebilen Sancak Tepe ve Bayrak Tepe’yi ise çevik güç ekipleriyle beraber hususi devinim polisleri koruyor. Mehmetçikler, bu sene yaz ayları boyunca ilçenin kırsal kesimlerinde, bilhassa de Irak sınırına kurulan yeni üs bölgeleri sayesinde teröristlere soluk aldırmazken, hususi devinim ve çevik güç ekipleri ise sızmalara karşı el tetikte termal kameralarla gözetleme yaparak gece ve gündüz ilçeyi teröristlerden koruyor. 

“VATANA CANIMIZ FEDA”

Sıfır noktasındaki Çukurca’da adeta kuş uçurtmayan hususi devinim polisleri, yurt için her türlü fedakarlığa amade olduklarını belirtiyor. Yaz aylarındaki sıcak, kış aylarındaki soğuk havanın kendilerini yıldırmadığını belirten polisler, nöbet tuttukları üs bölgelerinin fazla kritik olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Burada bölücü teşkilat unsurlarına karşı asker ve emniyet korucularıyla beraber vatanımızı korumak için 7/24 yurt nöbeti tutuyoruz. Yazın hava sıcaklığı  vakit vakit 35-45 dereceye kadar çıkıyor. Kışın ise sıfırın altında  eksi 35’e iniyor. Ama ne olursa olsun halkımız şunu bilsin ki, biz her zaman  buradayız, bu şerefli görevin başındayız. Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz. Bu yurt için seve seve kanımızı akıtmaktan da çekinmeyeceğiz. Bu şerefli bayrağın altında kardeşçe, milletçe beraber yaşayacağız. Her kes bundan emin olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet