• DOLAR
  3,7894
  % -0,29
 • EURO
  4,5304
  % -0,33
 • ALTIN
  160,4540
  % -0,04
 • BIST
  $13.951
  % -1,20
Rus Hava Savunma Sistemleri Alarmda!

Rus Hava Savunma Sistemleri Alarmda!

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, Kuzey Kore’nin son füze denemelerinin hemen ardından bölgede yaşanan gerilimin gün geçtikçe artması sebebiyle Rus ordusunun ülkenin Uzak Doğu Bölgesi’nde yer alan hava savunma sistemlerini alarma aldığını açıkladı. Ozerov, “Kuzey Kore ve çevresinde meydana gelen olaylardan korkmamıza ve topraklarımızın bütünlüğünü korumak amacıyla fazladan önlemler almamız gerektiğini anlamamıza  yol açmaması çok zor. Ülkemizin Uzak Doğu Bölgesinde yer alan hava savunma sistemine ek gönderilerek güçlendirildi.” dedi.

“FÜZELERİN FIRLATILABİLECEĞİ BÖLGELERİ TAKİP ETMEKTEYİZ”

Ülkenin Uzak Doğu Bölgesinde yer alan hava savunma sistemlerinin alarma geçirildiğini açıklayan Rus senatör,  sözlerine şu şekilde devam etti; “Kuzey Kore  ve ABD arasında yaşanan tüm gelişmeleri dikkatlice takip etmekteyiz. Ayrıca Kuzey Kore ve çevresini de inceliyoruz. Kuzey Kore’nin füzelerini fırlatabileceği yerlere daha çok dikkat etmekteyiz.”

Kuzey Kore resmi haber ajansına açıklamada bulunan resmi asker ise, Guam’da bulunan ABD üslerinin hedef olacağı ve Hwasong-12 balistik füzelerinin kullanılacağı bir saldırı üzerinde durduklarını belirtmişlerdi. Açıkçası arkadaşlar gelen son haberlere bir göz gezdirdiğimiz zaman Kuzey Kore’nin bir saldırı peşinde olduğunu görüyoruz. Umarım böyle bir saldırı gerçekleşmez, aksi takdirde çok büyük bir savaşa neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?