PTT 2 Bin Personel Alımı Yapacak Başvurular Ne Zaman?

PTT 2 Bin Personel Alımı Yapacak Başvurular Ne Zaman?

PTT son dönemlerde personel sayısını arttırarak önemli bir ölçüde personel ihtiyacını giderecek.

71
0
Paylaş

PTT son dönemlerde personel sayısını arttırarak önemli bir ölçüde personel ihtiyacını giderecek. Bu doğrultuda PTT, toplamda 2 bin beş yüz yeni personel alımını gerçekleştireceğini duyurmuştu. Bu kapsamda ilk etapta, beş yüz personel alımını gerçekleştiren PTT, 2 bin personel alımı içinde çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda PTT’nin güçlendirilmesi ve çağın gereklerine uygun bir hizmet anlayışını gerçekleştirecek olan personel sayısına ulaşması amacıyla pek çok yeni personel alımı söz konusudur.

PTT 2017 Yılı İki Bin Beş Yüz Yeni Personel Alımı

Ülkemizin en eski ve köklü kurumlarından olan PTT, gücüne güç katmak için pek çok yeni personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda 2017 yılında da personel alımı gerçekleştirecek kurum, büro, gişe ve dağıtıcı memur alanlarında ve daha pek çok farklı alanlarda çalıştırmak üzere yeni personeller alacak. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilecek olan bu personel alımı ilk etapta 500 kişilik personel alımı İstanbul’da başlatılmış durumda. Yıl içerisinde ise iki bin beş yüz kişilik bir personel alımı gerçekleşecek.

PTT Taşeron Elamanları ile İlgili Çalışma Maliye Bakanlığında

PTT bünyesinde taşeron elemanlar dahil oldukça fazla sayıda kişiye istihdam alanı oluşturan bir kurum hüviyetindedir. Bu doğrultuda, taşeron çalışanlara dair yeni bir çalışma gündeme gelmiş durumdadır. Bu çalışmanın kapsamı ve son hali Maliye Bakanlığının nihai kararıyla şekillenecektir. Ayrıntılar çok yakında netleşecek.

CEVAP VER