Pentagon’dan Rakka Açıklaması

Pentagon’dan Rakka Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından yapılan açıklamada askeri birliklerin Tabka'ya indirildiği doğrulandı.

74
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon bugün ortaya atılan ”Rakka yakınlarına asker indirdi” iddialarına jet hızında yanıt vererek konu ile ilgili olarak bölgeye bir asker indirilmesinin söz konusu olduğunu ve bunun koalisyona destek vermek amacıyla yapıldığını ifade ederek herhangi bir kötü amaç içermediğini belirtti.

Tabka’ya İndirildi!

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon açıklamalarında askerlerin Tabka bölgesine indirildiği açıklanırken koalisyona verilecek olan destek ile ilgili ve askerlerin sayısı ve büyüklüğüne dair herhangi bir bilgi vermedi. Vatandaşların korunması ve gelecekte yaşanacak olası terör saldırılarının engellenmesine yönelik özellikle DEAŞ’ı bitirmek adına harekete geçen Amerika’nın yakın dönemde Türkiye ile ve diğer ülkelerin katılımları sayesinde Suriye’de yeni bir dönemi başlatmasının söz konusu olabileceği ve bunun için çalışmalara ara verilmeden devam edildiği bilgileri iddia edilmekte. Tabii Pentagon tarafından bu konularda tam resmi açıklamalar yapılsa da maalesef büyüklük ve sayı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemesi akıllarda şüphelere de neden olmakta.

CEVAP VER