Otobüs Şoförünün Bıçaklanması Güvenlik Kamerasında!

Otobüs Şoförünün Bıçaklanması Güvenlik Kamerasında!

13
0
Paylaş

Türkiye, İstanbul’da metrobüste yaşanan şemsiyeli dehşetin ardından bu kez de otobüs şoförünün bıçaklanması olayıyla şoke oldu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda Sezer Yıldız idaresindeki 41 J 0488 plakalı özel halk otobüsündeki Osman S. isimli yolcu, tramvay çalışması nedeniyle yol güzergahını değiştiren sürücüyle tartışmaya başladı.

Otobüsten inmek isteyen yolcu, durak olmaması nedeniyle bu isteğini geri çeviren sürücüyle tartışmaya devam etti.

YOLCUYLA SÜRÜCÜ ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Otobüsten inmesinin ardından hakaret eden yolcuyla sürücü arasında kavga çıktı.

TARTIŞMA BÜYÜDÜ, YOLCU ŞOFÖRÜ BIÇAKLADI

Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada otobüs şoförü, yolcu Osman S. tarafından bıçaklanarak yaralandı. 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralı, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.

Olay sonrası kaçan şüpheli, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınırken, yaralanan sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BIÇAKLANMA ANI KAMERAYA YANSIDI

Bu arada, otobüsteki kavga anı aracın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntülerde, sürücüyle yolcu arasındaki tartışma ile kavga sırasında sürücünün bıçaklanması yer alıyor.

YOLLAR KAPATILINCA GÜZERGAHI DEĞİŞTİ

İzmit 5 Nolu Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Hasan Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, raylı sistem çalışması nedeniyle İzmit’te bazı yolların kapatıldığını belirterek, bu nedenle yol güzergahının değiştiğini söyledi.

Bu nedenle yolcu ve sürücü arasında tartışma yaşandığını ifade eden Öztürk, “Yol kapalı olduğu için güzergahını değiştiren şoförümüz, duruma öfkelenen bir yolcu tarafından bıçaklandı. Arkadaşımız olayda böbrek kısmından tek bıçak darbesi almış. Ameliyata alınacak. Kamera görüntülerinde de mevcut, kendisi sürekli durumu anlatıyor. Güzergah değişikliğini ve indirmeme nedenini ifade ediyor ancak yolcu tartışmayı sürdürüyor. Yolcu araçtan indikten sonra ve araç ilerlerken hakaretlerini ve küfürlerini sürdürünce de peşinden iniyor. Çıkan kavgada bıçaklanıyor.” diye konuştu.

CEVAP VER