• DOLAR
  3,8832
  % 0,58
 • EURO
  4,5778
  % 0,64
 • ALTIN
  160,7915
  % 0,73
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Operasyonda ele geçti emniyet müdürü şoke oldu

Operasyonda ele geçti emniyet müdürü şoke oldu

Adana’da bin 300 polisle şehrin 45 noktasında yapılan operasyonlarda iki şahısta ele geçirilen telsizden asayiş kanalının dinlendiği tespit edilince Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız bile şok oldu. Zanlıların, izci kampına gidecekleri için telsiz bulundurduklarını ve asayiş kanalını dinlediklerini söylediği öğrenildi.

BÜYÜK OPERASYON

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın bizzat yönettiği “Adana Huzur 4” operasyonu gerçekleştirildi. Operasyona 45 noktada asayiş, terör, narkotik ve kaçakçılık şube müdürlüklerinde vazife yapan bin 300 polis katılırken, polis helikopteri operasyona havadan destek verdi. Gruplar halinde ayrılan ekipler, kentteki eğlence mekanları ile umuma aleni yerlerde Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulaması yaptı. Trafik uygulamalarında ise durdurulan araçların içleri detektör köpeklerince aranırken, polis ekipleri de vasıta sürücüleri ve yanında bulunan yolcuların üst aramasını yaptı. 

Trafik uygulamalarında 5 bin 43 vasıta denetim edilirken, 12 aranan vasıta yakalandı. 17 vasıta trafikten men edildi. 39 araca ise 38 bin 325 TL nakit cezası uygulandı. Uygulamada 18 tane ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 18 şarjör ile 71 tane dolu fişek, 9 tane ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait 4 şarjör ile 670 tane dolu fişek ele geçirildi. 2 tane sallama diye tabir edilen kesici ve delici alet, 1 beysbol sopası yakalandı. 16 bin 529 uyuşturucu hap, satışa amade 21 fişek 42 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Umuma aleni yerlerde yapılan uygulamada ise 4 şahsa adli ve idari işlem yapıldı, yapılan idari işlemler sonucu 10 bin 950 TL nakit cezası kesildi. 6 iş yerine de idari işlem uygulandı. Uygulama genelinde 14 bin 220 kişiye GBT sorgulaması yapılırken, 25 aranan kişi yakalandı.

POLİS TELSİZİ ELE GEÇİRİLDİ

Bu arada, operasyon sırasında polisin Bakımyurdu Caddesi’nde durdurduğu 01 DJ 682 plaka araba içerisinde 1 tane el telsizi ele geçirildi. Polis telsizi incelediğinde telsizden asayiş kanalının dinlendiği tespit edildi. Otomobilde bulunan Muhammet Alparslan Ç. (23) ile Kamil E. (24) gözaltına alındı. Zanlılar emniyete götürülerek ifadeleri alındı. Zanlılar ifadelerinde izci kampına gidecekleri için telsiz aldıklarını bu nedenle de asayiş kanalını dinledikleri söyledi. Zanlılar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, haklarında Telsiz Kanununa muhalefetten soruşturma açıldı. Zanlıların 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması ya da 650 lira nakit cezası verilmesi öngörülüyor.

EMNİYET MÜDÜRÜ ŞOKE OLDU

Emniyet Müdürü Selami Yıldız, operasyonda ele geçirilen malzemelerin sergilenmesi ve konuyla ilgili izah yapmak için vaka yerine geldi. Yıldız, burada ele geçirilen silah ve uyuşturuculara bakarken telsizi de görünce şok oldu. Yıldız, telsize iyice baktı ve daha sonra bunların her türlü suçta kullanıldığını söyledi. Yıldız, ”Buradaki esas hedefimiz vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru için daha rahat, daha özgür, daha huzurlu Adana şehrinde yaşamaları için bu faaliyetlerimizi yapıyoruz” dedi. 
Yıldız, operasyon sırasında vatandaşla da yakından ilgilenip onların sorunlarını dinledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?