Nevruz bayramı nedir? Niye ne zaman kutlanır? Okuyan şok geçiriyor

Nevruz bayramı nedir? Niye ne zaman kutlanır? Okuyan şok geçiriyor

Eski bir İran takvimine göre içerisinde bulunduğumuz yılın ve baharın ilk günüdür Nevruz bayramı nedir haberimizde sizlere miladi takvime göre martın 22'sine rastlayan gündür.

71
0
Paylaş

Eski bir İran takvimine göre içerisinde bulunduğumuz yılın ve baharın ilk günüdür Nevruz bayramı nedir haberimizde sizlere miladi takvime göre martın 22’sine rastlayan gündür. Ülkemizin doğu kesimlerine İran tarafından turist akını var ama aynı zamanda büyük şehirlerde kutlama yapmak isteyen insanlara izin çıkmıyor. Eğer sizde Nevruz Bayramı ne zaman kutlanır diye merak ediyorsanız yukarıda bu soruya cevap bulduk.

Nevruz niye kutlanır sorusuna cevap ararken ele almak istediğimiz konu baharın gelişini kutlamaktır diyebiliriz aslında ama doğuda maalesef bu durum böyle değildir. PKK destekçisi kürtler Öcalan posterleri ile bu bahar bayramını kutlamak isteyince olaylar değişiyor. Vatan sevgisiyle yanan kürt kesiminde ise Nevruz bayramı kutlansa bile normal bir şekilde kutlanıyor.

NEVRUZ BAYRAMI NEDİR, NE ZAMAN NEDEN NİYE KUTLANIR SORUSUNA CEVAP

Nevruz bayramı nedir sorusuna internette yaptığımız araştırma ile cevap verdik. Eğer sizde bu haberleri merak ediyorsanız Google arama motorundan çok daha derin bir araştırma yapabilirsiniz. İnternette ortaya çıkan bu durum ataşehir.net ile ayağınıza kadar geliyor. Nevruz bayramı yorumlarınızı alt taraftan yapabilirsiniz.

CEVAP VER