• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
MHP’den kritik seçim barajı açıklaması

MHP’den kritik seçim barajı açıklaması

Adan, partisinin Bayrampaşa İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve ilçedeki otelde gerçekleştirilen programda, partililer, muhtarlar ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

MHP’nin millete bir tek zararı olmadığını dile getiren Adan, “MHP lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin söyleyip de bu milletin ziyan gördüğü tek bir şey var mı? Tarihi haklılığı kazanıyoruz ama milletimiz fazla aka ziyan görüyor. Biz MHP olarak, istikrarın, devletin ve demokrasinin teminatıyız. MHP’yi verilen destek istikrara verilen destektir, demokrasiye verilen destektir, devletin insanlık var oldukça yaşamasına öncülük yapan iradeye verilen destektir.” diye konuştu.

Bölge coğrafyasının ulusal olmadan ve demokrasisiz yönetilemeyeceğini anlatım eden Adan, şöyle konuştu:

“ABD’de bir eyalette Amerikan Başkanının yaptığı bir açıklamanın tercümesi geldi bana. Diyor ki Amerikan Başkanı, ‘Bu ülkede herkes her türlü tercihle yaşayabilir. Her türlü tercihle mesut olabilir ama Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şeyi asla yapamaz, devletin müessese iradesiyle çatışanların soluk alma hakkı yoktur.’ Dünyanın her tarafında devlet böyle savunulurken bizde devlete karşı olmak, devleti yıkma faaliyetleri milletin yarıştığı bir saha haline dönüşmüştür. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu devletin iradesi Türktür. Öyle bir aka Türk milliyetçiliği ki Şırnaklı hangi haklara sahipse Samsunlu da aynı haklara sahip, Diyarbakırlı hangi haklara sahipse Trabzonlu da aynı haklara sahip. Biz aka bir milletiz, adımız Türk milletidir. Bunu bize fazla görenler MHP’ye haksızlık etti. MHP demokrasiyi, Türk milliyetçiliğini savunuyor. Türkiye’nin yüzde 90’ı bugün MHP’nin endişelerini duymakta ve ancak MHP’nin düşünceleri çerçevesinde Türkiye’nin tehlikeleri atlatabileceği inancını taşımaktadır.”

Celal Adan, Türkiye’nin birliğini, geleceğini, milliyetçiliğin kuracağını, milliyetçilik olmadan Türkiye’nin kalkınamayacağını belirterek, bu söylemleri nedeniyle MHP’nin fazla saldırıya uğradığını anlattı.

“MHP’NİN HİÇBİR DÖNEM BARAJ PROBLEMİ OLMAMIŞTIR”

Daha sonra bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajıyla ilgili konuşmasını hatırlatması üzerine Adan, şunları kaydetti: 

“Genel Başkanın açıklaması fazla açık. Bunu kavrayanlar var, kavramayanlar var. Türkiye’de tartışılması gereken tüm konuların ortak akılla şekillenmesi noktasında bir irade ortaya konmuş. MHP’nin ne söylediğini hiç düşünmeden MHP’ye düşmanlık yapanlar onu saptırıyorlar. Orada MHP Genel Başkanının söylediği şeyler fazla açık. MHP’nin hiçbir devre baraj problemi olmamıştır. Burada gördüğünüz görünüm ortada. Bugün Türkiye’de en haklı, söyledikleri en iyi anlaşılan ve milletin lehine irade ortaya koymuş MHP’nin baraj problemini düşünmek us dışı bir olaydır. Bu toplantıya eş toplantılar İstanbul’un her tarafında yapılmakta ve önümüzdeki günlerde partiye aza olmak için bir aka gayretin olduğunu biliyoruz. MHP güçlüdür, söyledikleri doğrudur, milletimiz bunu kavramıştır. Kimse kaygı etmesin, o baraj tartışmaları son radde art niyetli yapılan tartışmalardır.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?