Merkel: Esad ile Müttefik Olamayız

Merkel: Esad ile Müttefik Olamayız

52
0
Paylaş

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye Devlet Bakanı Beşar Esad’ın kendileri için bir müttefik olamayacağını söyledi.

“HALEP’TEKİ İNSANİ DURUMUN SORUMLUSU”

Merkel, ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Esad’ın kendi halkını bombalayan birisi olduğunu vurgulayarak, “Esad başkan olarak kendi halkını varil bombalarıyla en korkunç şekilde bombaladı. Halep’te yaşanan insani drama bakıldığında bunun sorumlusu onun olduğu görülüyor.” dedi.

“ESAD BENİM AÇIMDAN MÜTTEFİK OLAMAZ”

Almanya’daki Suriyeli sığınmacılarla konuşulduğunda çoğunun Esad’dan kaçmış olduğunun görüldüğünü dile getiren Merkel, “Çoğu Esad’dan kaçtı geldi. IŞİD’ten bile değil. O nedenle Esad benim açımdan bir müttefik olamaz.” ifadelerini kullandı.

TRUMP: RADİKAL GRUPLARA KARŞI ESAD DESTEKLENMELİ

Beşar Esad’ı pek de sevmediğini söyleyen ancak Suriye’deki iç savaş ortamında güçlenerek ABD’yi tehdit eden radikal gruplara karşı Esad rejimini desteklemenin en iyi yol olduğunu savunan Trump, Rusya ile olan ilişkilerin onarılması konusunda da umutlu olduğunu söylemişti.

“OBAMA’YA VEDA ETMEK ZOR GELİYOR”

Başbakan Merkel, ABD Başkanı Barack Obama’ya veda etmenin kendisine zor geldiğini de belirtti. Angela Merkel, ABD başkanı seçilen Donald Trump ile de iyi bir çalışma yapmak için elinden geleni yapacağını kaydetti.

18 Kasım 2016 Cuma 14:00

Kadın yolcular istediği yerde inebilecek! Uygulama bu akşam başlıyor Siirt’teki maden faciasıyla ilgili kahreden sözler Başbakan, olay olan ‘cinsel istismar’ önergesine açıklık getirdi Cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili MHP de tavrını ortaya koydu Erdoğan’ın hediyesi, kız istediği Murat’ı mest etti Son Dakika Manşetler Magazin Spor Dünya Gazeteler Ekonomi Fotogaleri TV Burçlar Döviz Kuru Kredi Hava Durumu Namaz Vakitleri Tv Yayın Akışı Şans Oyunları

CEVAP VER